Strona główna/Urząd/Aktualności/Rusza Szlachetna Paczka

Rusza Szlachetna Paczka

Aktualności 20 Listopada 2017

Już po raz kolejny, wraz z końcem listopada, rusza Szlachetna Paczka – ogólnopolska akcja charytatywna. Wkroczyła ona właśnie w decydujący etap – Darczyńcy wybierają rodziny, dla których przygotują paczkę.

 

Na wyjątkowy dar, jakim jest przygotowana w okresie przedświątecznym Szlachetna Paczka, czekają także i mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn. Od 18 listopada, na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/action,step3,ids,12,sname,slaskie,idw,262.html#position znajduje się Baza Rodzin z naszej gminy, które potrzebują pomocy. Zamieszczono tam krótką charakterystykę każdej z zakwalifikowanych rodzin oraz listę najważniejszych, wskazanych przez nich potrzeb.

 

Włączenie się do Szlachetnej Paczki jest bardzo proste. Jak przyznają jej wolontariusze, wszystko sprowadza się do 4 kroków:

 

1 krok - Wybierz rodzinę

Z internetowej bazy z opisami sytuacji rodzin w potrzebie wybierz taką, dla której przygotujecie. pomoc. Baza otwarta od 18 listopada

2 krok – Zaproś znajomych

Razem łatwiej przygotować paczkę, która będzie realną pomocą i inspiracją do zmiany. To także świetny sposób na integrację w gronie znajomych!

3 krok – Przygotujcie paczkę

Przygotujcie paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń członków rodziny. W przygotowaniu pomocy pokieruje Was wolontariusz – opiekun wybranej rodziny.

4 krok – Dostarczcie paczkę do magazynu

W weekend 9-10 grudnia gotową paczkę zawieźcie do magazynu w Waszym mieście. Stamtąd wolontariusz dostarczy ją do rodziny, a Wam przekaże niesamowity prezent – relację z wręczenia paczki.

 

Przygotowanie paczki dla konkretnej rodziny to nie jedyny sposób na włączenie się do akcji. Na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/wplacam?action=wplata&place=kafel_formy_pomagania można wpłacić dowolną kwotę, która zasili konto Szlachetnej Paczki, lub wysłać sms o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + VAT).

 

Patronat nad Szlachetną Paczką w Czerwionce-Leszczynach objął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

top_baner
do góry