Strona główna/Urząd/Aktualności/Rusza „Karta Gminy dla dużej rodziny"

Rusza „Karta Gminy dla dużej rodziny"

Aktualności 5 Maja 2014

Władze samorządowe Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wdrażają specjalny program Karta Dużej Rodziny. Celem tej inicjatywy jest wspieranie rodzin wielodzietnych, zwiększanie szans rozwojowych i życiowych dzieci oraz młodzieży wychowującej się w tych rodzinach, promowanie modelu rodziny wielodzietnej i jej wizerunku. Program ma trafić pod obrady Rady Miejskiej w maju, najprawdopodobniej zacznie więc obowiązywać już od 1 czerwca – Dnia Dziecka.

 

Program w Czerwionce-Leszczynach nosić będzie nazwę „Karta Gminy dla dużej rodziny” i jest definiowany jako zespół działań  mających na celu wsparcie materialne rodzin wielodzietnych. W praktyce najczęściej  są to zniżki na korzystanie z różnorodnych usług.

 

Karta jest elementem aktywizującym rodziny do czynnego spędzania wolnego czasu, zwiększając dostęp do różnych form rozrywki, sportu i rekreacji oraz inicjatyw kulturalnych, a tym samym elementem zwiększającym integrację wewnątrzrodzinną i integrację środowiska rodzin wielodzietnych.

Przygotowana została specjalna oferta ulg i rabatów, które rodzinom zaproponowała Gmina – tańsze bilety na krytą pływalnię i kąpielisko, zniżki na zajęcia artystyczne organizowane w Miejskim Ośrodku Kultury, oraz preferencyjne ceny biletów na wydarzenia odbywające się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym.

W trosce o stworzenie kompleksowej i atrakcyjnej oferty dla rodzin – mieszkańców Gminy i Miasta Burmistrz zaproponował także współpracę w ramach programu lokalnym przedsiębiorcom.

 

 

Wprowadzenie Karty może zapewniać pozytywne efekty również podmiotom prywatnym.

Firmy uczestniczące w programie mogą osiągnąć korzyści płynące ze zwiększonego obrotu. Dzięki systemowi zniżek i ulg, możliwe jest korzystanie z ich oferty przez większą liczbę odbiorców, co przekłada się na zwiększenie sprzedaży produktów czy usług.

 

Kolejną korzyścią wynikającą z wprowadzenia karty jest utrwalenie pozytywnego wizerunku firmy przyjaznej rodzinie oraz pakiet promocyjny oferowany w ramach karty.

 

30 kwietnia w Centrum Kulturalno-Edukacyjnego odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami, którzy już zadeklarowali chęć współpracy w ramach „Karty Gminy dla dużej rodziny” i wspierania dużych rodzin.

 

Specjalną ofertę bonusów i rabatów przygotowali już właściciele: Sali zabaw dla dzieci „Igraszka”, kawiarni „Esencja”, szkoły języka angielskiego EduSmart, klubu malucha „Bajtel”, sklepu wielobranżowego „U Krzyśka” - uczestnicy spotkania z Burmistrzem.

 

Udział w programie deklarują także inni przedsiębiorcy działający na terenie gminy m.in. księgarnia W. Neumann, fryzjerstwo w salonie Reha Esstetica, My center – sklep rtv, agd, sklep odzieżowy "U Agi".

Wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców, którzy pragną współpracować przy realizacji tego ważnego projektu prosimy o kontakt.

 

Rodzaj udzielonej pomocy – rabatów, zniżek, specjalnych ofert, jak również szczegółowy sposób udzielania ulgi – zależy od przedstawicieli firm. W razie pytań i wątpliwości - zespół pracowników wdrażających program ze strony Gminy jest do Państwa dyspozycji: tel. 32/ 72 316 79, 32/429 59 44 (Celina Cymorek, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik prasowa), e-mail:

 

 

 

 

do góry