Strona główna/Urząd/Aktualności/Rozlicz wodę przez internet

Rozlicz wodę przez internet

Aktualności 25 Stycznia 2012

Pół roku temu Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Czerwionce-Leszczynach uruchomiło na swojej stronie internetowej specjalny formularz, za pośrednictwem którego można rozliczyć zużycie wody. "Wielu klientów PWiK wciąż osobiście udaje się do siedziby spółki, aby podać stan licznika, a nie jest to koniecznie" - podkreślają pracownicy PWiK.

Jeśli klient uzupełni formularz znajdujący się na stroniehttp://www.pwikcl.pl/stan-wodomierza/

na podany przez siebie adres mailowy otrzyma potwierdzenie, że zgłoszenie zostało odebrane przez pracowników PWiK. 
"W tym samym dniu wystawimy fakturę i wyślemy ją do klienta pocztą tradycyjną.
Podobnie, jeśli klient zgłosi stan licznika telefonicznie, wystawiona i wysłana zostanie faktura" - wyjaśnia Ewelina Hippman z księgowości PWiK.

Możliwość zgłoszenia stanu wodomierza przez internet uruchomiona została ok. pół roku temu. Nieliczni klienci z niej korzystają.


"Wielu mieszkańców udaje się osobiście do siedziby PWiK-u , a nie jest to konieczne.
Faktura zostanie dostarczona do domu przez listonosza. Żeby ja opłacić nie trzeba jechać specjalnie do naszej siedziby - mieszkańcy, którzy mają dostęp do kont internetowych mogą skorzystać z płatności przelewem on-line" - wyjaśnia prezes PWiK Bogusław Kurdek.

Na wszystkich drukach przedsiębiorstwo podaje swoją stronę internetową i zachęca do korzystania z płatności przez internet. Zwłaszcza dla młodych mieszkańców – to rozwiązanie jest najprostsze.

Kolejnym etapem, który ma ułatwić regulowanie opłat za wodę, będzie podawanie kwoty należności i przesyłanie faktury przez internet. O te opcje wkrótce ma być usprawniony system internetowy przedsiębiorstwa.

W trosce o komfort klientów, raz na kwartał u każdego odbiorcy pojawiają się inkasenci PWiK – u nich również można uregulować rachunek. "Z myślą o wygodzie i przyzwyczajeniach zwłaszcza starszych mieszkańców, którzy nie korzystają z internetu, przychodzi właśnie inkasent" - podkreśla B. Kurdek.

Zużycie wody za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie mogą rozliczać także małe przedsiębiorstwa.

top_baner
do góry