Strona główna/Urząd/Aktualności/Rozbłysły świąteczne ozdoby

Rozbłysły świąteczne ozdoby

Aktualności 9 Grudnia 2015

Do Bożego Narodzenia zostały jeszcze ponad dwa tygodnie, ale nasza miejscowość już pięknie przystraja się na święta. Niezwykłą zimowo-świąteczną atmosferę można poczuć już w wielu miejscach. Niebawem, bożonarodzeniowe ozdoby rozbłysną w kolejnych.

 

Podświetlany zaprzęg z Mikołajem zdobi już Centrum Kulturalno-Edukacyjne  i - jak mówią mieszkańcy - znakomicie prezentuje się  w tym miejscu.

Okazale udekorowano plac rekreacyjno-wypoczynkowy na terenie osiedla familoków, jutro ozdoby montowane będą także przy ul. Szkolnej.

„Obserwujemy, że nawet zimą, mieszkańcy chętnie odwiedzają plac rekreacyjny i korzystają z jego atrakcji. Tak jak w ubiegłym roku, postanowiliśmy ozdobić miejsce, w którym przebywają nasi mieszkańcy i mamy nadzieję, że plac w świątecznej oprawie przypadnie im do gustu” - mówi Piotr Łuc, dyrektor Zarządu Dróg i Służ Komunalnych.

 

Kolorowe dekoracje na słupach oświetleniowych błyszczeć będą we wszystkich dzielnicach i sołectwach. „Gmina jest rozległa, ale dokładamy starań, aby wszędzie pojawiły się świąteczne akcenty” – mówi Robert Bluszcz, mistrz zieleni z Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach.

Pięknie i efektownie przystrojona została, jak zwykle, hala targowa w Czerwionce. "Dekoracyjne motywy płatków śniegu, które pojawiły się na terenie hali, zdobią także ulicę 3 Maja od hali aż do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II" - dodaje R. Bluszcz.

W dzielnicy Leszczyny udekorowane zostaną ulice. Zakupiono nowe dekoracje, które lada dzień zamontowane zostaną przy ul. Morcinka. Nietuzinkowe spadające świetlne sople pojawią się na drzewach w Leszczynach oraz sołectwach gminy.

 W najbliższych dniach zamontowane zostaną także dodatkowe ozdobne świetlne - ramki z kokardami i świecami oraz napisy „Wesołych świąt”.

Świątecznego klimatu dodają także choinki – jedną z nich zamontowano dziś przed budynkiem Urzędu Gminy i Miasta, a już niebawem, na terenie naszej gminy pojawią się kolejne.

Pracownicy ZDiSK-u mają nadzieję, że nowe propozycje świątecznego przystrojenia Czerwionki-Leszczyn przyczynią się do wprowadzenia pięknej bożonarodzeniowej aury.

 

 

do góry