Strona główna/Urząd/Aktualności/Rodzinnie na rolkach

Rodzinnie na rolkach

Aktualności 14 Października 2015

 

Dobiegł końca projekt „Razem na rolki”, realizowany przez GB Luxtorpeda Czerwionka. Po raz kolejny grupa zachęcała mieszkańców do aktywnych form spędzania czasu. Młodsi i starsi opanowali technikę jazdy na rolkach dzięki dotacji z programu „Działaj Lokalnie”.

 

 

W sierpniu i wrześniu Luxtorpeda przeprowadziła siedem zajęć z nauki jazdy na rolkach. Zajęcia odbywały się w trzech grupach: podstawowa dzieci, dorośli oraz doskonalenie jazdy.

„Celem projektu była integracja rodzin i wspólne spędzanie czasu, dlatego pierwszeństwo przy zapisach miała para rodzic - dziecko. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, wpłynęło blisko 60 zgłoszeń” - wyjaśnia Michał Toman, prezes Luxtorpedy.

 

Ostatecznie, w zajęciach udział wzięło 46 mieszkańców gminy, w tym 13 rodzin. Zajęcia prowadzone były na terenie nowego skateparku w Czerwionce–Leszczynach, a w czasie niepogody - na terenie hali targowej. Jedne z nich poprowadził mistrz polski w lidze rolkowej Tomasz Przybylik.

W czasie trwania zajęć rodziców, dzieci pozostawały pod opieką szkoły języka angielskiego EduSmart, która organizowała dla nich gry i zabawy.

 

Wartość projektu „Razem na rolki” wyniosła 7 575 zł, a kwota dofinansowania – 5 000 zł. Zakupiono m.in. sprzęt do nauki jazdy na rolkach, który posłuży do dalszych inicjatyw. Jak podkreśla prezes GB Luxtorpeda: „Projekt pokazał, że zapotrzebowanie na tego typu zajęcia jest duże. Ilość miejsc, którą określiliśmy w projekcie, okazała się niewystarczająca. W trakcie zajęć mieszkańcy podchodzili do nas i pytali o kontynuację treningów. Planujemy więc wiosną znów zorganizować naukę jazdy na rolkach, ale poza projektem.”

 

To już drugi niezwykle udany projekt w ramach programu „Działaj Lokalnie” zorganizowany przez GB Luxtorpeda. W roku ubiegłym odbywały się zajęcia z lekkoatletyki. Dzięki nim powstała sekcja lekkoatletyczna Młoda Luxtorpeda, która działa do dziś i rozwija talenty lekkoatletyczne dzieci.

Projekt „Razem na rolki” dofinansowany jest ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie - Fundusz Lokalny „Ramża”.

 

do góry