Strona główna/Urząd/Aktualności/Reprezentacja Czerwionki-Leszczyn na VI Sokołowskim Biegu Niepodległości

Reprezentacja Czerwionki-Leszczyn na VI Sokołowskim Biegu Niepodległości

Aktualności 12 Listopada 2015

W dniach 10 - 11 listopada reprezentacja Młodej Luxtorpedy wraz z przedstawicielami Gminy w osobach: Bogdan Knopik - Radny Rady Miejskiej, członek Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz Michał Cichoń - Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach, uczestniczyła w oficjalnych obchodach Dnia Niepodległości w Sokołowie Podlaskim.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Św. Jana Bosko, a następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Kolejnym punktem obchodów był VI Bieg Niepodległości.

Nasi reprezentanci wzięli udział w biegu i przywieźli 4 medale oraz dużo niezapomnianych wspomnień.

Do Sokołowa Podlaskiego, które jest miastem partnerskim Czerwionki-Leszczyn, delegacja przyjechała wieczorem 10 listopada. Na miejscu, po długiej podróży, czekały atrakcje – przyjemny i relaksacyjny pobyt w miejscowej pływalni. Dzieci noc spędziły w szkole, co również było ciekawym przeżyciem i okazją do licznych zabaw np. „w chowanego”.

Dla ekipy Luxtorpedy, Dzień Niepodległości oprócz uroczystości był dodatkowo dniem startu. O godzinie 14:00 rozpoczął się VI Sokołowski Bieg Niepodległości.

Biegi były na krótkich dystansach w 4 kategoriach. Naszą reprezentację mieliśmy w każdej kategorii.

  • Dzieci do IV klasy i młodsze. W tej kategorii wystartowali: Kuba, Łukasz, Witek, Zuzia, Magda. Na otwarcie zdobyliśmy dwa drugie miejsca, które zajęli Kuba Stępniak oraz Magda Kardela.
  • Dzieci z klasy V i VI. W tej kategorii wystartowali: Julia, Natalia, Adela, Kuba, Darek. I tutaj niestety nie udało się nam zdobyć miejsc na podium. Jednak ogromny doping grupy dał znak Sokołowi, że Czerwionka- Leszczyny przybyła z wizytą.
  • W biegu klas gimnazjalnych reprezentowali nas: Michał, Wojtek, Marta i Gosia. No i to właśnie Gosia zdobyła, po dzielnej walce, trzecie miejsce. Bieg ten odbywał się na dystansie 2,6 km na dwóch pętlach. Po pierwszej pętli Gosia była na 5 pozycji ale wola walki sprawiła, że Gosia Ściseł stanęła na trzecim stopniu podium.

Jako ostatni odbył się bieg OPEN dorosłych. Wystartowali w nich Rafał Żak i Michał Toman. Świetnie spisał się Rafał, który nie pozostawił złudzeń pozostałym rywalom i z dużą przewagą wygrał bieg.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!

Tego dnia o Gmine i Mieście Czerwionka-Leszczyny było bardzo głośno w Sokołowie Podlaskim. Liczymy, że częściej uda się organizować takie wyjazdy w ramach naszych miast partnerskich. Dla dzieci była to niezwykła atrakcja, a dla dorosłych i delegacji UGiM Czerwionka-Leszczyny możliwość do wymiany doświadczeń.

 

 

do góry