Strona główna/Urząd/Aktualności/Reprezentacja Czerwionki-Leszczyn na Kongresie Regionów w Świdnicy

Reprezentacja Czerwionki-Leszczyn na Kongresie Regionów w Świdnicy

Aktualności 1 Czerwca 2012
Wczoraj zakończył się trzydniowy Kongres Regionów. Wydarzenie, organizowane co roku w Świdnicy, na stałe wpisało się w kalendarz polskich samorządowców. Jest też punktem obowiązkowym dla przedsiębiorców, polityków, ekspertów, naukowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, administracji centralnej i dziennikarzy. Patronat honorowy nad kongresem sprawował prezydent Bronisław Komorowski. 

W tym roku podczas 5 sesji plenarnych i 64 paneli uczestnicy dyskutowali o problemach oscylujących wokół haseł "Samorząd-Inwestycje-Rozwój".Trzy dni wypełnione dyskusjami panelowymi, warsztatami, prezentacjami, debatami, spotkaniami biznesowymi i imprezami towarzyszącymi zgromadziły ponad 2 tys. uczestników z całego kraju. "To jedyne w Polsce tak duże przedsięwzięcie, podczas którego spotykają się samorządowcy wszystkich szczebli i rozmawiają o bieżących sprawach, nurtujących ich problemach czy bolączkach. To doskonała okazja do współpracy i wymiany doświadczeń. Świdnica raz do roku staje się samorządową stolicą Polski" – podkreślali organizatorzy.

W Kongresie Regionów uczestniczyła także reprezentacja z naszej gminy w składzie: Wiesław Janiszewski - Burmistrz Gminy i Miasta, Krystyna Jasiczek - naczelnik Wydziału Rozwoju Gminy i Miasta , Hanna Piórecka-Nowak - rzecznik prasowa,Katarzyna Strzelczyk – inspektor w Wydziale Rozwoju Gminy i Miasta oraz Ewelina Włoch – inspektor w Biurze Funduszy Zewnętrznych. 

UGiM w Czerwionce-Leszczynach jako nieliczny samorząd obok Miasta Świdnicy- organizatora kongresu oraz Miasta Wrocławia i Urzędu Marszałkowskiego Woj. Dolnośląskiego miał okazję poprowadzić jeden z paneli dyskusyjnych poświęconych działaniom realizowanym w naszej gminie. Pracownicy urzędu przygotowali wystąpienie dotyczące bieżącej kampanii promocyjnej terenów pod inwestycje, jako przykładu dobrej praktyki dla innych samorządów. 
Panel zatytułowany "Promocja terenów inwestycyjnych Czerwionki-Leszczyn z udziałem mieszkańców. Strategia kampanii i koncepcja kreatywna działań", który odbył się wczoraj, poprowadzili W. Janiszewski, K. Jasiczek i H. Piórecka-Nowak.
Spotkanie zgromadziło liczną grupę uczestników, którzy pozytywnie odnieśli się do działań prowadzonych przez gminę oraz - po zakończeniu prelekcji – dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z procesem pozyskiwania inwestorów oraz szeroko pojętymi działaniami z zakresu marketingu miejsc.

Program kongresu:
http://www.kongresregionow.pl/images/stories/pdf/program_2012/PROGRAM%20KONGRESU%20REGIONÓW%202012%20v28maja%20-%20Kopia.pdf
top_baner
do góry