Strona główna/Urząd/Aktualności/Relacja z wręczenia Leszczyn 2009

Relacja z wręczenia Leszczyn 2009

Aktualności 9 Lutego 2010

W miniony piątek w Domu Kultury w Leszczynach na corocznym spotkaniu z przedsiębiorcami po raz dziesiąty wręczono statuetki "Leszczyna 2009". W spotkaniu uczestniczył Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski, posłowie: Marek Krząkała, Ryszard Zawadzki i Krzysztof Gadowski oraz senator Antoni Motyczka.

Przyznawane przez starostę rybnickiego, burmistrza Czerwionki-Leszczyn oraz prezesa Izby Handlowo - Przemysłowej wyróżnienie - "Leszczyna" jest formą promowania rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Ideą przyświecającą twórcom nagrody była chęć promocji nie tylko firm działających w gminie, lecz również samej gminy. 

Podczas spotkania burmistrz W. Janiszewski nawiązał do projektu opracowanego przez UGiM - "Czerwionka-Leszczyny- wymarzone miejsce dla Twoich inwestycji".

Podkreślał, że gmina dokłada starań, aby budować dobre relacje z przedsiębiorcami. "Cieszymy się, że coraz więcej firm chce lokować u nas swój kapitał. W ubiegłym tygodniu podpisana została umowa pomiędzy KSSE a firmą Greenbet, która jesienią tego roku rozpocznie produkcję w Leszczynach. Wiele potencjalnych inwestorów kieruje do nas zapytania. Prowadzimy szereg rozmów. Przed naszą gmina jest szansa, którą z pewnością wykorzystamy" - mówił burmistrz. 

W spotkaniu przedsiębiorców uczestniczył również prezes zakładów przetwórstwa mięsnego "Łukosz" Edward Łukosz, który poinformował, że zakład w Leszczynach niedawno rozpoczął działalność i zatrudnia już około stu osób. Do końca roku, zgodnie z planami zarządu, zatrudnienie w Leszczynach ma wzrosnąć do 300 osób. Plany inwestycyjne "Łukosza" mówią o zatrudnieniu tysiąca osób i uczynienia z obiektu w Leszczynach najnowocześniejszego zakładu przetwórstwa mięsnego w Europie.

Burmistrz dziękował wyróżnionym "Leszczynami", że chętnie włączają się w działania społeczne, kulturalne, charytatywne, przyczyniają się do zwiększania zatrudnienia w gminie, dbają o swoich odbiorców świadcząc usługi wysokiej jakości. Docenił także rolę, jaką odgrywa mała i średnia przedsiębiorczość.

Marszałek Województwa Śląskiego B. Śmigielski gratulował wszystkim nagrodzonym. Podkreślił również efekty działań władz Czerwionki-Leszczyn w realizacji hasła ze strategii rozwoju gminy "Czerwionka-Leszczyny to miejsce w którym można godnie żyć, pracować i wypoczywać".

W tym roku statuetkami uhonorowano następujące przedsiębiorstwa:

OPERIS Sp. z o.o., GRZOMBA OKNA I DRZWI ZPUH Marek Grzomba, Kancelaria Doradztwa Podatkowego Urszula Dobczyńska, Biuro Rachunkowe Maria Gronek, AVANS-TOMSAT Marzena i Tomasz Witek.

Zapraszamy do zobaczenia relacji telewizyjnej z wręczenia nagród

http://www.telewizjatvt.pl/raport/2010-02-08/1539

do góry