Strona główna/Urząd/Aktualności/Rekordowa dotacja z UE!

Rekordowa dotacja z UE!

Aktualności 13 Maja 2010
UGiM otrzymał w tym tygodniu informację z Urzędu Marszałkowskiego o przyznaniu największej z dotychczasowych udzielonych Gminie dotacji unijnych, w rekordowej kwocie aż 11, 5 mln. złotych!

Środki przeznaczone zostaną na realizację projektu: Zmiana funkcji hali widowiskowo-sportowej na centrum kulturalne i edukacyjne. Całkowity koszt zadania wyniesie ponad 16 milionów złotych.

Przedmiotem projektu jest zaprojektowanie i wykonanie robót mających na celu ukończenie budowy będącej obecnie w stanie surowym hali widowiskowo-sportowej. A w efekcie uzyskanie w ramach tego obiektu dwóch niezależnych funkcjonalnie części :

teatralno-widowiskowej oraz edukacyjnej obejmującej m.in. salę widowiskowo-teatralną , dwie sale konferencyjne z przeznaczeniem na prowadzenie szkoleń oraz części rekreacyjnej – sali gimnastycznej z węzłami sanitarnymi. W ramach projektu zagospodarowany zostanie także teren wokół budynku.

Budowa obiektu rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych. W 1989 r. przerwano wszystkie prace pozostawiając budynek w stanie surowym otwartym. W 1997 ukończono budowę krytej pływalni. W 2003 Gmina oddała do użytku część budynku z przeznaczeniem na OPS. W 2007 dokończono obmurowanie i zadaszenie nad częścią sceniczną hali widowiskowej, co zamknęło stan surowy.

Celem najnowszej inwestycji jest wykorzystanie potencjału edukacyjno-społecznego oraz walorów rekreacyjnych gminy.
do góry