Strona główna/Urząd/Aktualności/Rehabilitacja zawodowa w WTZ. Zajrzyjcie do sklepu internetowego

Rehabilitacja zawodowa w WTZ. Zajrzyjcie do sklepu internetowego

Aktualności 14 Stycznia 2015

 

WTZ Sp.zo.o., prowadząca Warsztaty Terapii Zajęciowej w Chorzowie i Czerwionce-Leszczynach, serdecznie zaprasza do odwiedzenia nowo powstałego sklepu internetowego www.wtzsklep.rfpn.org

 

„Warsztaty Terapii Zajęciowej, to niesamowite miejsce, gdzie z zamiłowania tworzone są piękne i oryginalne przedmioty. Dzięki indywidualnemu podejściu do klienta, wyroby trafiają do szerokiego grona odbiorców. Wśród warsztatowych produktów znaleźć można okazały wachlarz akcesoriów i dodatków m.in. do domu, na ślub i inne imprezy okolicznościowe. Jeśli szukacie ciekawej biżuterii, ekologicznych torebek, czy edukacyjnych zabawek dla dzieci, tutaj wszystko to znajdziecie” - zachęca Karolina Galla, kierownik WTZ. Placówka zajmuje się również obsługą promocyjną, tworząc unikatowe gadżety marketingowe.

 

Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzą także Qlturalny Bufet w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach, organizują szkolenia i warsztaty tematyczne, zapewniają profesjonalną obsługę cateringową. Współpracują z wieloma firmami i organizacjami. 

Nowe obowiązki to rodzaj terapii: „Nasi podopieczni przygotowywani są do życia w środowisku społecznym poprzez aktywną terapię zajęciową. Kładziemy nacisk na rozwój umiejętności niezbędnych w niezależnym życiu. Rozwijamy podstawowe oraz specjalistyczne umiejętności zawodowe, umożliwiające podjęcie pracy. Integrujemy się z lokalną społecznością. Zdobywamy nowych przyjaciół” - podkreśla K. Galla.

WTZ zajmuje się rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Aktualnie rehabilitowanych jest 33 uczestników w Czerwionce- Leszczynach i 28 w Chorzowie. Głównym zadaniem placówki jest rehabilitacja zawodowa, psychospołeczna, fizyczna oraz integracja środowisk, w których przebywają osoby niepełnosprawne.do góry