Strona główna/Urząd/Aktualności/Radosne place zabaw przy szkołach

Radosne place zabaw przy szkołach

Aktualności 17 Listopada 2011

Gminne szkoły zwiększyły swą ofertę o trzy bogato wyposażone place zabaw. Mimo pierwszych chłodów nowe urządzenia zabawowe cieszą się ogromną popularnością. 

"Dzieci są zachwycone - mówi Małgorzata Marciniak, dyrektor Zespołu Szkół nr 3, w którym już zakończono inwestycję. - Bajecznie kolorowy plac jest, obok orlika, prawdziwą perełką w obejściu naszej szkoły. Drabniki, zjeżdzalnie, huśtawki, bujaczki, siatki przestrzenne i przeplotnie idealnie nadają się do ćwiczeń i gier ruchowych dla dzieci".

W ubiegłym roku gmina złożyła wniosek do Urzędu Wojewódzkiego o dofinansowanie budowy trzech placów zabaw w ramach rządowego programu "Radosna szkoła". Dzięki pozyskanej dotacji przy Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej w Szczejkowicach oraz Zespole Szkół Nr 3 mogły powstać atrakcyjne miejsca zabaw dla dzieci.

Dotacja obejmuje połowę wartości inwestycji, druga połowę zadania finansuje gmina.
Plac w Szczejkowicach kosztował ok. 110 tys. zł, w Czerwionce – ok. 130 tys.
Podstawówka w Leszczynach wzbogaciła swą ofertę dla maluchów o inwestycję za rekordową w gminie kwotę aż ok. 200 tys. zł.

"Nasz plac zabaw wyposażony jest w bujaki, huśtawkę, zjeżdżalnię, "domek zabaw" i zestaw sprawnościowy "wieża piratów". Wszystko w niebiesko-pomarańczowej kolorystyce. Plac powstał za szkołą, w bezpiecznym miejscu otoczonym zielenią. Cieszę się, że gmina włączyła się we współfinansowanie tego zadania, bo to niezwykle potrzebna inwestycja. Dzieci będą bawić się w tym miejscu dopóki pogoda im na to pozwoli" - podkreśla Anna Jaksik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczejkowicach. Szkoła planuje już zorganizowanie specjalnej uroczystości z okazji otwarcia placu zabaw.

Wszystkie nowe place przyciągają uwagę intensywnymi kolorami i oryginalnymi urządzeniami. Cały teren wokół sprzętów zabawowych wyłożony jest specjalnymi miękkimi płytkami gwarantującymi dodatkowe bezpieczeństwo użytkowania. 

Dyrektorzy szkół apelują o troskę o nowe place zabaw, by jak najdłużej mógłby cieszyć dzieci. "Dbajmy o nie, bo to nasze wspólne dobro" - podkreśla M. Marciniak. 

Przypominamy mieszkańcom, że jeżeli są świadkami dewastacji lub niepokojących wydarzeń na placach zabaw mogą anonimowo powiadomić straż miejską lub policję.

do góry