Strona główna/Urząd/Aktualności/Quest spacerowy - Familoki tour

Quest spacerowy - Familoki tour

Aktualności 19 Maja 2015

 

Wszystkim, którzy mają ochotę w nietypowy sposób zwiedzić zabytkowe osiedle patronackie kopalni „Dębieńsko”, proponujemy quest spacerowy – Familoki tour.

 

Quest to rodzaj gry miejskiej, opracowanej przez społeczność szkolną Zespołu Szkół nr 3 w porozumieniu z pracownikami Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Materiał został wydany w formie kieszonkowej ulotki, z którą można zwiedzać zabytkowe osiedle.

Na trasie questu znajduje się dziewięć przystanków, zwiedzający muszą więc odpowiedzieć na dziewięć pytań, dotyczących osiedla, przygotowano także zadania dodatkowe dla dociekliwych. Dzięki urozmaiconej formie poleceń, zwiedzanie familoków jest sporą atrakcją, także dla młodzieży. Rymowane zagadki stanowią także frajdę dla maluchów i ich opiekunów.

 

 

„Quest pozwala w nietypowy sposób odkryć urodę czerwieńskich familoków, dzięki nim zdobywamy wiedzę o historii tego miejsca, znanych mieszkańcach familoków, przyglądamy się detalom architektonicznym i obserwujemy zmiany, które aktualnie mają miejsce na tym terenie – odpoczywamy przy fontannie, ćwiczymy na siłowni pod chmurką” - wyjaśniają uczniowie ZS 3.

Jednym z przystanków na trasie jest także nowy Punkt Informacji Turystycznej.

 

Dziś, z okazji „Święta szkoły i patrona”, uczniowie Zespołu Szkół nr 3 po raz pierwszy wyruszyli na trasę questu.

 

„Nasza szkoła przyłączyła się do projektu rewitalizacji osiedla – wyjaśniała dyrektor szkoły Małgorzata Marciniak. - Jednym z pomysłów było utworzenie questu. Cieszymy się, że opracowany przez naszych nauczycieli i uczniów spacer, został tak pięknie wydany i wydrukowany w formie ulotki. Spacer trasą osiedla to nie lada frajda, o czym mogliśmy się przekonać na mecie, ileż zapewnił emocji w odkrywaniu na nowo naszych familoków”.

 

Dla trzech najlepszych drużyn przygotowano słodkie upominki, które wręczył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

Burmistrz złożył także podziękowania na ręce dyrektor szkoły M. Marciniak za aktywne włączanie się placówki w życie społeczności lokalnej i szereg podejmowanych inicjatyw integrujących społeczność.

 

 

Zachęcamy do zwiedzania osiedla z questem Familoki Tour.

Ulotki można pobrać w Punkcie Informacji Turystycznej przy ul. Mickiewicza 10.

Dla zdobywców wszystkich questowych pieczątek, kawiarnia Esencja, mająca swoją siedzibę na terenie osiedla, przygotowała specjalny dwudziestoprocentowy rabat.

 

 

 

 

do góry