Strona główna/Urząd/Aktualności/Przyrodniczo-ekologiczna wędrówka w SP 8

Przyrodniczo-ekologiczna wędrówka w SP 8

Aktualności 25 Kwietnia 2017

5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 8 im. R. i Z. Pietrasów w Dębieńsku odbył się gminny konkurs przyrodniczo-ekologiczny. Konkurs, realizowany w ramach projektu „Zielona Wyspa Śląsk”, przebiegał pod hasłem „Przyrodniczo-ekologiczna wędrówka po powiecie rybnickim”.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 10 drużyn. Uroczystego otwarcia oraz powitania uczniów i ich opiekunów dokonał dyrektor szkoły Aleksander Pyszny. Spośród obecnych nauczycieli wylosowany został skład komisji konkursowej. Zadaniem uczniów uczestniczących w konkursie było rozwiązanie testu, rebusu, krzyżówki oraz uzupełnienie tekstu w oparciu o pracę z mapą.

Wszystkie dzieci wykazały się szeroką wiedzą z ekologii i przyrody, udowodniły także, że bliski jest im nasz najbliższy region.
Po dość wyrównanej rywalizacji zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej z Palowic w składzie: Jakub Słupik, Bartosz Janużyk oraz Bartosz Szyman, którzy zostali przygotowani przez Jolantę Smorzik. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół nr 4 w Czuchowie. Drużynę w składzie: Agata Stefan, Małgorzata Achtelik i Zuzanna Nowak przygotowały Monika Biesiada, Hanna Dworowy oraz Izabela Wyrobek. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Czerwionce. Maria Goszyc, Amelia Kępińska i Martyna Swedzińska zostały do konkursu przygotowane przez Ewę Krupę.

Członkowie zwycięskich drużyn otrzymali dyplomy oraz książki przyrodnicze, a wszyscy pozostali dyplomy potwierdzające uczestnictwo w konkursie oraz drobne upominki. Zwycięska drużyna będzie reprezentować Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny w X Wojewódzkim Konkursie przyrodniczo-ekologicznym dla uczniów klas III Szkół Podstawowych w Żorach.          

do góry