Strona główna/Urząd/Aktualności/Przyjechało do nas kino - podsumowanie projektu

Przyjechało do nas kino - podsumowanie projektu

Aktualności 5 Października 2016

Zakończyła się realizacja projektu „Przyjechało do nas kino” sfinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce i Fundusz Lokalny „Ramża” oraz ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Podczas wakacyjnych, piątkowych wieczorów mieszkańcy mogli zobaczyć na dużym ekranie filmy: „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”, „Facet (nie) potrzebny od zaraz”, „Jak dogonić szczęście”, „Bilet na Księżyc”, „Jak zostać królem”, „Dzień dobry, kocham Cię”. Kino odwiedziło Dębieńsko, Czerwionkę, Bełk, Palowice, Szczejkowice oraz Leszczyny. Filmy obejrzało ponad 300 osób, oferta skierowana była do wszystkich mieszkańców gminy, co przyczyniło się do integracji międzypokoleniowej, a także integracji lokalnej.  

 „Wszystkie seanse były bezpłatne. Zapewniliśmy krzesła, nie trzeba było zatem martwić się o miejsca do siedzenia. Częstowaliśmy widzów kawą, herbatą oraz popcornem – wyjaśnia Leszek Szejka ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, które wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Czerwionce-Leszczynach organizowało seanse filmowe. – Cieszy nas duże zainteresowanie kinem plenerowym we wszystkich miejscowościach. Na szczególne uznanie zasługują jednak mieszkańcy Palowic. Tam bowiem, ze względu na niepewną pogodę, zanotowaliśmy delikatny poślizg z wyświetleniem filmu. Pomimo niesprzyjającej aury zdecydowaliśmy jednak, że seans się odbędzie. Niestety, w trakcie filmu przyszła burza, ale wierni fani kina pozostali – jedni schowali się we własnych samochodach, inni pod namiot, a najwytrwalsi pod własne parasole” – dodaje L. Szejka. 

Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku uda im się ponownie zorganizować kino plenerowe i odwiedzić pozostałe miejscowości gminy wraz z atrakcyjną ofertą filmową. 

 

do góry