Strona główna/Urząd/Aktualności/Przyjdź do biblioteki i bezpłatnie naucz się angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego lub włoskiego

Przyjdź do biblioteki i bezpłatnie naucz się angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego lub włoskiego

Aktualności 7 Września 2015

 

Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach zaprasza na bezpłatny e-learningowy (komputerowy) kurs języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego lub włoskiego dla dorosłych. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się języka lub znają jego podstawy.

Do korzystania z kursu wystarczy komputer z dostępem do Internetu, mikrofon i słuchawki. Kurs składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy  w nauce. Każdy kto ukończy kurs, bedzie potrafił porozumiewać się w jezyku  obcym w sposób komunikatywny, a w przypadku poprawnego wykonania ponad 80% treści kursu, otrzyma certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.
 

„Kurs polecamy szczególnie tym osobom, które chciałyby nauczyć się komunikowania w języku angielskim, bo na przykład ich rodzina mieszka za granicą. Zachęcamy do udziału każdego, kto planuje wyjazd na wakacje lub chce zmienić pracę i podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Nauka angielskiego będzie też atrakcyjna dla wszystkich, którzy po prostu chcą zrobić coś dla siebie i lepiej rozumieć przesyconą językiem angielskim rzeczywistość. Mamy nadzieję, że korzystając z nowoczesnej oferty biblioteki nasi czytelnicy odnajdą inspirację oraz narzędzie do dalszego rozwoju” – zachęca  Aleksandra Pietruszewska Dyrektor Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach.

Wszyscy uczestnicy mogą liczyć na pomoc biblioteki w obsłudze komputera, a także na wsparcie w korzystaniu z samego kursu. Każdy uczestnik musi zapisać się do biblioteki przy ul 3 Maja 15 w Czerwionce-Leszczynach, a następnie może korzystać z pięciu kursów językowych. Zgłoszenia na bezpłatne kursy przyjmowane są w bibliotece osobiście lub telefonicznie. Kurs rozpoczyna się 5 października 2015 roku. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt ten jest prowadzony przez firmę Funmedia, we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

Informacji na temat komputerowego kursu językowego udziela:

Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach tel. 32 4312-987,

e-mail: info@biblioteka-czerwionka.pl  

top_baner
do góry