Strona główna/Urząd/Aktualności/Przegląd Teatralny i Recytatorski Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Bliskie spotkania”

Przegląd Teatralny i Recytatorski Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Bliskie spotkania”

Aktualności 10 Maja 2018
Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach odbył się Przegląd Teatralny i Recytatorski Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Bliskie spotkania”. To dwudziesta druga edycja tego wydarzenia, które odbywa się w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych.
 

Uroczystego otwarcia Przeglądu dokonali Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska. Złożyli również podziękowania na ręce artystów oraz organizatorów przeglądu.

W tegorocznych „Bliskich spotkaniach” zaprezentowano 11 przedstawień teatralnych i 21 interpretacji wierszy. W przeglądzie wzięło udział 16 placówek - z Czerwionki-Leszczyn, ale także Rybnika, Żor, Częstochowy, Sosnowca, Tychów, Paniówek, Bytomia, Pszczyny, Grzawy, Piaska, Żywca - łącznie 230 młodych artystów.

„Warto mówić zarówno o potrzebach osób z niepełnosprawnościami, ale także o wartościach, które wnoszą do naszej lokalnej społeczności” - przekonywała Beata Zich, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach.

Występy oceniało jury w składzie:

Przedstawienia Teatralne: Katarzyna Kuźnik - wieloletni pedagog, Zbigniew Wróbel - aktor, lektor radiowy i telewizyjny, na co dzień pracujący w Teatrze Śląskim w Katowicach, Aleksander Sobala - aktor, reżyser, instruktor, choreograf, związany m.in. z Rydułtowskim Centrum Kultury. Recytacje: Katarzyna Toczyłowska - pedagog i logopeda, Aleksandra Pietruszewska - dyrektor Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach, Dagmara Kalinowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Przegędzy.

Wśród publiczności oklaskującej występy znaleźli się: Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Powiatu Rybickiego Marek Profaska, Przedstawiciel Delegatury Kuratorium Oświaty Jan Bochenek, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Mariola Czajkowska, Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Rybniku Grzegorz Potysz, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach Beata Zich, Prezes Oddziału ZNP w Czerwionce-Leszczynach Grażyna Strzelecka, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Stefania Szyp, dyrektorzy szkół, nauczyciele, opiekunowie, rodzice, uczniowie oraz zaproszeni goście.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec oraz Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.

 

top_baner
do góry