Strona główna/Urząd/Aktualności/Przedszkole pomaga bezdomnym zwierzętom

Przedszkole pomaga bezdomnym zwierzętom

Aktualności 25 Lutego 2015

„Zamiast lizaka, kup karmę dla psiaka” – pod takim hasłem w Przedszkolu nr 8 „Krasnala Hałabały” w Dębieńsku, prowadzono akcję na rzecz bezdomnych i opuszczonych zwierząt. Placówce udało się zebrać aż 76 kg karmy, która została przekazana do „Punktu przetrzymań” w Zarządzie Dróg i Służbach Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach.

 

„Dużą rolę w edukacji przedszkolnej przywiązujemy do kształtowania pozytywnych postaw wobec zwierząt. Dzieci, uczęszczające do naszej placówki, rozumieją pojęcie praw zwierząt i potrzebę humanitarnego ich traktowania. Potrafią także wskazać dobre i złe zachowania człowieka wobec zwierząt” - mówi Ewa Zaremba, dyrektor Przedszkola nr 8.

 

Przedszkolaki oraz ich rodzice z wielkim zaangażowaniem odpowiedzieli na zbiórkę darów dla bezdomnych psów, które trafiają do „Punktu Przetrzymań”.

- „Zebraliśmy bardzo dużą ilość karmy dla psów, którą przekazaliśmy na ręce pana Ireneusza Piontka ze ZDiSK-u. Dzieci z zainteresowaniem odwiedziły "Punt Przetrzymań", obserwowały zwierzęta, wysłuchały poruszających historii o ich losach oraz dowiedziały się, jak ważna jest prawidłowa opieka oraz ponoszenie odpowiedzialności za życie pupila, którego decydujemy się zabrać do domu” - dodaje E. Zaremba.

Przedszkolaki otrzymały z rąk dyrektora ZDiSK-u Piotra Łuca dyplom z podziękowaniami.

 

 

do góry