Strona główna/Urząd/Aktualności/Przedszkolaki z wizytą w urzędzie

Przedszkolaki z wizytą w urzędzie

Aktualności 16 Listopada 2012
W ramach zajęć poświęconych tematyce patriotycznej - poznawaniu swojego kraju oraz miejscowości - Urząd Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach odwiedziła wczoraj grupa "Wesołych słoników" z Przedszkola nr 10.

"W listopadzie, przed Świętem Niepodległosci realizujemy z dziećmi szereg zajęć poświęconych poznawaniu symboli naszego kraju oraz ich znaczenia, a także najważniejszych wydarzeń z dziejów Polski. Edukacja patriotyczna to również poruszanie tematyki dotyczącej naszej małej ojczyzny – Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny" - wyjaśniały wychowawczynie grupy Izabela Piksaoraz Natalia Grochla.

Przedszkolaki m.in. kolorowały godło państwowe i herb gminy, uczyły się wierszy i piosenek dotyczących naszego kraju, przygotowywały flagi państwowe oraz odwiedziły UGiM w Czerwionce-Leszczynach.

Dzieci spotkały się z burmistrzem Gminy i Miasta Wiesławem Janiszewskim, który przybliżył przedszkolakom strukturę UGiM w Czerwionce-Leszczynach oraz zakres zadań realizowanych przez pracowników urzędu. Przekazał także najważniejsze informacje dotyczące gminy. 
Przedszkolaki z niecierpliwością chciały także zobaczyć gabinet burmistrza, który, niestety, nie był tak duży, jak dzieci się spodziewały. 

Maluchy dzieliły się swoimi wrażeniami dotyczącymi wizyty w urzędzie. I ku zaskoczeniu, tylko jeden z przedszkolaków – Piotruś chciałby w przyszłości zostać burmistrzem. Większość "Wesołych słoników" marzy o tym, aby być nauczycielami, piłkarzami, żołnierzami albo...czarodziejami.
Piotruś więc jako pierwszy przetestował miejsce pracy W. Janiszewskiego. wygodnie rozsiadając się w fotelu burmistrza. "Gdybym był burmistrzem budowałbym wiele placów zabaw, boisk sportowych i kupował nowe zabawki do przedszkola" - deklarował.

W. Janiszewski wyjaśnił maluchom, ze Rada Miejska raz w roku dzieli na różne zadania kwotę około stu milionów złotych. Taka suma zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie.

Przedszkolaki odwiedzające urząd skorzystały ze słodkiego poczęstunku, otrzymały także drobne upominki z logo gminy. 
A maluchy wręczyły pracownikom urzędu wykonane przez siebie laurki z podziękowaniami.
top_baner
do góry