Strona główna/Urząd/Aktualności/Przedszkolaki z Leszczyn odwiedzają Urząd

Przedszkolaki z Leszczyn odwiedzają Urząd

Aktualności 10 Grudnia 2013
 

W związku z uroczystościami patriotycznymi, które obchodziliśmy 11 listopada, Przedszkole nr 1 „Promyczek” z dzielnicy Leszczyny zwróciło się do pracowników UGiM z prośbą o możliwość odwiedzenia urzędu.


"Dzieci rozpoczynają zajęcia poświęcone poznawaniu swojej ojczyzny. Uczą się o historii Polski, poznają symbole narodowe i ich znaczenie. Przekazujemy maluchom także szereg informacji dotyczących "małej ojczyzny" - miejscowości i regionu w którym mieszkają – wyjaśniała Maria Gilga wychowawczyni jednej z grup przedszkolaków, które wczoraj odwiedziły urząd.


Niecodzienną wizytę w UGiM złożyły aż cztery grupy przedszkolne.
Pracownicy Urzędu na czele z Burmistrzem W. Janiszewskim oraz jego zastępcą A. Raudnerem starali się przedstawić dzieciom cele i sposób funkcjonowania urzędu.

Mamy nadzieję, że zabawa połączona z nauką przypadła dzieciom do gustu i pozostawiła w nich szereg pozytywnych wrażeń.


Dzieci były pierwszymi gośćmi odremontowanej Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Pomieszczenie całkowicie zmieniło swoje oblicze, maluchy były więc pod wrażeniem nowoczesnej aranżacji wnętrza i z przyjemnością zasiadły w wygodnych fotelach.


Swoją wizytę w urzędzie pierwsze dwie grupy przedszkolaków rozpoczęły od spotkania z Burmistrzem Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny W. Janiszewskim. Burmistrz wyjaśnił dzieciom czym zajmuje się podległy mu urząd, przekazał także najciekawsze i najważniejsze informacje dotyczące gminy. Z kolejnymi grupami przedszkolaków spotkał się zastępca burmistrza A. Raudner.O konieczności segregowania odpadów i dbania o czyste środowisko opowiedziały dzieciom Elżbieta Student oraz Elżbieta Kroczek z Wydziału Gospodarowania Odpadami. Wesołymi i pouczającymi ekologicznymi rebusami zainteresowała dzieci Katarzyna Pyszny z Wydziału Ekologii i Zdrowia.

Nie lada atrakcją była możliwość zapoznania się z pracą Strażników Miejskich. O swoich obowiązkach opowiedzieli Jacek Korus i Leszek Mendla. Dzieci z zaciekawieniem oglądały mundury, kajdanki, a także radiowóz Straży Miejskiej.

Wiele emocji dostarczyła także możliwość odwiedzenia gabinetu burmistrza. Maluchy z chęcią zasiadały w fotelu szefa gminy. „Przewodniczkami” grup były Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik prasowa oraz Ewelina Włoch z Biura Funduszy Zewnętrznych.
Na zakończenie wizyty w magistracie dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz gry „Ekomemory”. Nie zabrakło także upominków dla pracowników Urzędu – wykonanych przez przedszkolaki uroczych choinek z papieru oraz bożonarodzeniowych występów artystycznych.

top_baner
do góry