Strona główna/Urząd/Aktualności/Przedszkolaki w podróży po Europie

Przedszkolaki w podróży po Europie

Aktualności 25 Listopada 2011

W barwną i pełną wrażeń podróż po Europie wyruszyły wczoraj przedszkolaki z naszego regionu. Wszystko za sprawą niezwykłej imprezy przygotowanej już po raz dziewiąty przez Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach.

Powiatowy Przegląd "Z piosenką i tańcem po Europie" szczelnie wypełnił salę widowiskową w Miejskim Ośrodku Kultury małymi artystami, ich opiekunami, rodzicami i gośćmi imprezy, którzy nie kryli uznania dla zaprezentowanych na scenie popisów przedszkolaków. 

"Pomysł zorganizowania przeglądu zrodził się dziesięć lat temu, kiedy nasze przedszkole rozpoczęło realizację programu "Przedszkolak-Europejczykiem" - wyjaśnia dyrektor Przedszkola nr 10 Gabriela Grochla. - Wszystkie grupy w naszej placówce w ciągu całego roku mają okazję zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi krajów europejskich, ich kultury i obyczajów. Co roku organizujemy w przedszkolu "Europejski dzień języków" – bardzo lubianą przez dzieci imprezę. Maluchy prezentują m.in. specjalnie opracowany program artystyczny dotyczący wybranego kraju. Dużo radości sprawia im przygotowywanie potraw charakterystycznych dla konkretnych państw i nauka podstawowych słów w obcym języku".

Przegląd "Z piosenką i tańcem po Europie" wpisuje się w podjęte działania z zakresu edukacji europejskiej.
 Impreza najpierw gminna, z czasem nabrała sporego rozmachu. W tym roku, poza przedszkolami z terenu Czerwionki-Leszczyn, organizatorzy gościli m.in. Przedszkole z Rybnika, Knurowa i Zbytkowa.

Dzieci zaprezentowały się w bogatym repertuarze, zabierając zgromadzonych na wycieczkę w różne zakątki naszego kontynentu. Była więc podróż do Francji, Irlandii, Rosji, Hiszpanii, Czech, Turcji, Austrii, Węgier i Wielkiej Brytanii.
Przez cały poranek Miejski Ośrodek Kultury mienił się kolorami niezwykłych strojów artystów i tętnił gwarem wesołych zabaw.

Wszystkie dzieci biorące udział w imprezie otrzymały moc prezentów od sponsorów wydarzenia. 

Organizatorzy już snują plany dotyczące przyszłorocznej, jubileuszowej edycji przeglądu "Z piosenką i tańcem po Europie".

Polecamy również relację telewizyjną:

http://telewizjatvt.pl/raport/2011-11-25/5539

do góry