Strona główna/Urząd/Aktualności/Przedszkolaki promują zdrowie

Przedszkolaki promują zdrowie

Aktualności 7 Listopada 2011

3 listopada Przedszkole nr 10 im. Juliana Tuwima w dzielnicy Czerwionka zostało uhonorowane certyfikatem Przedszkola Promującego Zdrowie nadanego w ramach projektu Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

W barwnej uroczystości wzięły udział wszystkie przedszkolaki prezentując się w repertuarze nawiązującym do tematu uroczystości.

"Realizacja programu "Przedszkole promujące zdrowie" pomaga zrozumieć dzieciom, jak dużą rolę odgrywa zdrowy tryb życia. Wzbogaca ich wiedzę, rozbudza zainteresowania. Opracowane i zatwierdzone cele programu realizujemy we wszystkich grupach przedszkolnych – mówi Gabriela Grochla, dyrektor Przedszkola nr 10.  

- Otrzymany dziś certyfikat to zasługa dzieci, które bardzo chętnie angażują się w zajęcia o tematyce prozdowotnej, ale także całego personelu przedszkola i rodziców, stale współpracujących z nami w tym zakresie".


Koordynatorką projektu w przedszkolu jest Izabela Piksa. - "Opracowany został 3-letni program "Zdrowy i bezpieczny przedszkolak", który realizujemy we wszystkich grupach. Podejmujemy działania kładące nacisk na zdrowe żywienie, bezpieczeństwo i aktywność fizyczną. Dzieci wiele czasu spędzają na świeżym powietrzu. Tworzymy warunki sprzyjające spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej" – dodaje I. Piksa.


Działania związane z rozwijaniem i upowszechnianiem w Polsce idei Szkoły i Przedszkola Promującego Zdrowie odbywają 
się na podstawie współpracy i wsparcia ze strony ministerstw zdrowia oraz edukacji. Placówki, które spełniają określone warunki, zostają przyjęte do sieci i po minimum dwóch latach pracy otrzymują wojewódzkie certyfikaty.

"Województwo śląskie na tle całego kraju jest bardzo aktywne w zakresie promocji zdrowia. Chociaż i u nas pozostaje jeszcze wiele do zrobienia - mówi Barbara Dobias-Mola, Wojewódzki Koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie. - Mamy ok. 7 tys. placówek oświatowych w województwie, a wręczany dziś w Czerwionce-Leszczynach certyfikat jest dopiero dwieście sześćdziesiątym.

Przedszkole Tuwima jest drugim przedszkole w gminie, które może się poszczycić tym wyróżnieniem. 
W ubiegłym roku certyfikat 2. stopnia  Przedszkola Promującego Zdrowie otrzymało Przedszkole nr 7 "Skarbnikowa Willa" w dzielnicy Czuchów. 

Polecamy video z uroczystości.

"Hymn zdrowych dzieciaków" w wykonaniu przedszkolaków z Czerwionki.

http://www.youtube.com/user/CZERLESZ#p/a/u/0/BMO2LEJ3-Mk

top_baner
do góry