Strona główna/Urząd/Aktualności/Przedszkolaki odwiedzają Urząd

Przedszkolaki odwiedzają Urząd

Aktualności 9 Listopada 2017

Zbliżające się Święto Niepodległości jest dla najmłodszych mieszkańców Czerwionki-Leszczyn okazją do wizyty w Urzędzie Gminy i Miasta, odbytej w ramach zajęć o tematyce patriotycznej.

8 listopada taką wizytę w Urzędzie złożyły dzieci z Przedszkola nr 6 „Pod Jarzębiną”. W czasie poprzedzającym 11 listopada, w przedszkolach odbywają się zajęcia poświęcone tematyce patriotyzmu, na których najmłodsi poznają symbole Polski a także ich znaczenie.

Przedszkolaki spotkały się z Burmistrzem Wiesławem Janiszewskim, który przybliżył im strukturę Urzędu oraz najważniejsze informacje dotyczące Czerwionki-Leszczyn i odpowiedział na szereg pytań zadawanych przez dzieci. Podczas spotkania z burmistrzem dzieci nauczyły się także krótkiego wierszyka, dzięki któremu z pewnością nie zapomną jakie są symbole naszego kraju: „Wie każdy Polak, duży i mały, że naszym godłem jest Orzeł Biały, a biel i czerwień kolory dwa, nasza Ojczyzna na fladze ma”.

Podczas prezentacji, którą przedstawiła przedszkolakom Hanna Piórecka-Nowak, rzecznik Urzędu Gminy i Miasta, dzieci wykazywały się dużym zainteresowaniem, ale także znajomością zagadnień związanych z naszym krajem i miejscowością. Mali goście mieli także okazję porozmawiać z Katarzyną Pyszny z wydziału zarządzania kryzysowego i ochrony środowiska oraz Anną Chwołką z wydziału gospodarowania odpadami. Najmłodsi opowiadali czym według nich jest ekologia, jak można dbać o środowisko oraz jak należy segregować śmieci, żeby trafiały one do właściwych pojemników. Ogromne wrażenie zrobiło na nich spotkanie ze Strażnikami Miejskimi – Jackiem Korusem, Leszkiem Mendlą i Krzysztofem Strzałą, którzy opowiedzieli czym na co dzień się zajmują. Dzieci z ciekawością oglądały ich mundury i kajdanki, a także radiowóz Straży Miejskiej.

Na zakończenie spotkania w Urzędzie najmłodsi otrzymali słodki poczęstunek, ulotki z grą planszową oraz edukacyjne kolorowanki. Pracownicy Urzędu otrzymali od przedszkolaków własnoręcznie wykonane przez najmłodszych świąteczne ozdoby.

do góry