Strona główna/Urząd/Aktualności/Przedszkolaki odwiedzają Urząd

Przedszkolaki odwiedzają Urząd

Aktualności 8 Listopada 2016

W ramach zajęć poświęconych tematyce patriotycznej - poznawaniu swojego kraju oraz miejscowości dzieci z Przedszkoli nr 10 i nr 6 odwiedziły Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

„Każdego roku w okolicy świąt państwowych przedszkola zwracają się do nas z prośbą, o możliwość odwiedzenia Urzędu Gminy i Miasta przez dzieci – mówią pracownicy Urzędu Gminy i Miasta. - Bardzo się cieszymy i zawsze przygotowujemy do takich odwiedzin, ponieważ przedszkolaki są miłymi, ale wymagającymi gośćmi. To pilni obserwatorzy rzeczywistości, zadają mnóstwo pytań i bardzo szybko się nudzą. Dlatego staramy się opowiedzieć o sprawach związanych z samorządem w sposób łatwy i ciekawy dla dzieci”.


Czas poprzedzający Święto Niepodległości przedszkola przeznaczają zwykle na szereg zajęć związanych z poznawaniem symboli kraju oraz ich znaczenia, a także najważniejszych wydarzeń z dziejów Polski. „Edukacja patriotyczna to także poznawanie swojej małej ojczyzny – Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny" - wyjaśniają wychowawczynie grup, które odwiedziły Urząd.


Podczas wizyty w UGiM, dzieci spotkały się z Burmistrzem Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesławem Janiszewskim, który przybliżył przedszkolakom strukturę UGiM oraz zakres zadań realizowanych przez pracowników Urzędu. Przekazał także najważniejsze informacje dotyczące Gminy i odpowiedział na szereg pytań zadawanych przez dzieci.

Mali goście mieli także okazję porozmawiać z Kornelią Warzechą, kierownik USC oraz Katarzyną Pyszny z wydziału ekologii. Duże wrażenie zrobiło na dzieciach spotkanie ze Strażnikami Miejskimi.

Wszystkie przedszkolaki odwiedzające Urząd skorzystały ze słodkiego poczęstunku, otrzymały także edukacyjne kolorowanki XXL, dotyczące Gminy. Dzieci wręczyły pracownikom Urzędu wykonane przez siebie piękne laurki z podziękowaniami.

 

do góry