Strona główna/Urząd/Aktualności/Przedszkolaki o familokach

Przedszkolaki o familokach

Aktualności 12 Maja 2015

 

Maluchy też odkrywają urok familoków! Przedszkole nr 6 „Pod Jarzębiną” zorganizowało dwa konkursy, których tematyka nawiązywała do zabytkowego osiedla patronackiego kopalni „Dębieńsko”. Piękno kolonii odkrywali zarówno mali plastycy, jak i sportowcy. W ubiegły czwartek nagrodzono najlepszych.

 

7 maja w Przedszkolu nr 6 „Pod Jarzębiną” odbył się I Gminny Bieg na Orientację” pod hasłem „Kaj wejrzisz – familoki”. „Hasło wzięło się z otoczenia przedszkola, które mieści się w samym centrum zabytkowego osiedla familoków. W ostatnim roku otoczenie familoków bardzo się zmieniło, wypiękniało, stąd też wziął się pomysł zorganizowania tego biegu. Miał on być okazją do spaceru ulicami wśród familoków, do spotkania z oryginalną architekturą i bogatą roślinnością, z której słynie to osiedle” - wyjaśniała Iwona Palarz, dyrektor Przedszkola nr 6 „Pod Jarzębiną”.

Wśród zadań, które czekały na drużyny znalazło się zdobywanie pieczątek w instytucjach, których siedziby mieszczą się wśród familoków, robienie zdjęć ciekawostkom znajdującym się w tym rejonie. Drużyny musiały również zwracać uwagę na detale, które w innej sytuacji mogłyby im umknąć.

W biegu wystartowało 5 drużyn dwuosobowych wraz z opiekunami, z 5 placówek przedszkolnych z terenu gminy. Zawodnicy dzielnie się spisali i prawidłowo rozwiązali wszystkie zadania.

Kolejny konkurs - „Czarny przegrywa, czerwony wygrywa, w kolory grajmy dziś – mój pomysł na zachęcenie mieszkańców dzielnicy familoków o zadbanie o swoje środowisko naturalne” miał kształtować postawy proekologiczne, wzbogacać warsztat plastyczny dzieci, rozwijać ich twórczą aktywności, zwrócić uwagę na piękno familoków oraz bogactwo środowiska naturalnego. Zwycięzcą konkursu został Igor Bojdoł z Przedszkola nr 10.

 

Gratulacje oraz nagrody na ręce najmłodszych miłośników patronackiego osiedla w Czerwionce przekazali Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodnicząca ZNP koło w Czerwionce-Leszczynach, radna Grażyna Strzelecka oraz dyrektor Przedszkola nr 6 Iwona Palarz.

 

do góry