Strona główna/Urząd/Aktualności/Przedszkolaki na jubileusz. Finał konkursu plastycznego

Przedszkolaki na jubileusz. Finał konkursu plastycznego

Aktualności 20 Kwietnia 2012

Wczoraj w Przedszkolu nr 10 odbył się finał gminnego konkursu plastycznego pn. "Mieszkam w Czerwionce-Leszczynach".

"W tym roku obchodzimy jubileusz 50 -lecia nadania praw miejskich Czerwionce i Leszczynom. Nasze przedszkole postanowiło więc uczcić to wydarzenie specjalnym konkursem adresowanym do wszystkich placówek przedszkolnych na terenie naszej gminy. Staraliśmy się poprzez konkurs, ale także szereg dodatkowych zajęć, rozwijać zainteresowanie dzieci życiem gminy, jej krajobrazami i zabytkami. Zachęcić do poznawania walorów najbliższej okolicy" - wyjaśniała witając zgromadzonych gości i laureatów Gabriela Grochla, dyrektor Przedszkola nr 10.

Do organizatorów wpłynęło szereg prac plastycznych z wszystkich gminnych przedszkoli.
Jury w składzie: Izabela Piksa - wicedyrektor przedszkola,Aleksandra Bluszcz- Abdul Razak Monika Czerner – wychowawczynie z Przedszkola nr 10 oraz Janusz Lukaszczyk, grafik z Miejskiego Ośrodka Kultury przyznało, że dokonanie wyboru nie było łatwe. 

"Wybraliśmy prace, które najładniej promują naszą gminę i pokazują jej urok. Zwracaliśmy uwagę na różnorodność form plastycznych, kreatywność w ukazaniu tematu, rozwiązania kolorystyczne i kompozycyjne oraz, oczywiście, spełnienie kryteriów konkursowych" - wyjaśniała Aleksandra Bluszcz- Abdul Razak z Przedszkola nr 10, organizatorka konkursu.
"Za pośrednictwem środków artystycznych dzieci przedstawiały naszą miejscowość – dodaje Janusz Lukaszczyk. - Mieliśmy więc okazję sprawdzić, jak wygląda gmina widziana oczami najmłodszych mieszkańców – co dzieciom się podoba, z czego są dumne, co przykuwa ich uwagę na co dzień. Wyróżniliśmy piękne, naszym zdaniem, prace – intrygujące - takie, które zostają w pamięci widza na dłużej. Z nich stworzyliśmy także wyjątkową galerię".

Nagrodzono aż dziewiętnastu młodych artystów. Wszyscy otrzymali dyplomy i upominki, które wręczyli: burmistrz Wiesław Janiszewski i dyrektor przedszkola G. Grochla.

"Cieszę się, że placówki oświatowe włączyły się w obchody jubileuszu 50-lecia nadania praw miejskich. Dziś możemy podziwiać efekty znakomitej pracy wychowawczej, za którą chciałbym serdecznie podziękować" - podsumował burmistrz.

Laureatom, w uroczystej chwili, towarzyszyli opiekunowie, rodzice oraz dyrektorzy przedszkoli.

"Narysowałam plac zabaw w Leszczynach, bo to miejsce bardzo mi się podoba i często je odwiedzam"- powiedziała jedna z laureatek - Martyna z Leszczyn. "Na naszych obrazkach jest ratusz w Czerwionce. Z wielu miejsc widać ten budynek i uważamy, że jest ładny" - wyjaśniały Milena i Emilka ze Stanowic. "A ja narysowałam mój kolorowy blok, a przed nim drzewa i krzewy" - dodała Ala z Leszczyn. Prace przedstawiały także m.in. familoki, kościoły, kopalnię, place zabaw, pomniki przyrody, Wzgórze Ramża, boiska "Orlik".

Barwna galeria prac plastycznych nie była jedyną oprawą uroczystości. Wydarzeniu towarzyszyły piękne występy artystyczne w wykonaniu dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 10. Po zakończeniu części oficjalnej uczestników spotkania zaproszono także na słodki poczęstunek.

Nagrody dla młodych twórców ufundowali: UGiM w Czerwionce-Leszczynach, Rada Rodziców Przedszkola nr 10, Skok Ziemi Rybnickiej oraz firma "CMM" Łukasz Grzesiak.

Laureatami konkursu zostali:

 Przedszkole nr 1

- Miłosz Cygan, l.5, opiekun: Joanna Wieczorek, Ewelina Stempień

- Bartosz Jusewicz, l. 5, opiekun: Joanna Wieczorek, Ewelina Stempień

 

Przedszkole nr 3

- Martyna Babińska, l.6, opiekun: Urszula Stroka

- Alicja Arciszuk, l.5, opiekun: Elżbieta Broda

 

Przedszkole nr 6

- Vanessa Burakowska, l.5, opiekun: Iwona Jendczok

- Karolina Sobek, l.5, opiekun: Janina Binda

- Zuzanna Pyszny, l.6, opiekun: Katarzyna Jamro

 

Przedszkole nr 7

- Sandra Honisz, l.6, opiekun: Ewelina Pawlik

- Zuzanna Jankowska, l.4, opiekun: Grażyna Starzec

 

Przedszkole nr 8

- Nikola Buchcik, l.5, opiekun: Katarzyna Michna

- Martyna Gajek, l.6, opiekun: Aleksandra Szymura

 

Przedszkole nr 10

- Olga Błońska, l.6, opiekun: Aleksandra Cieślik

- Dominik Kamieniak, l.5, opiekun: Ilona Pukowiec

 

Przedszkole nr 11

- Alicja Garbacz, l.7. opiekun: Joanna Szymura

- Natalia Birlicka, l.7, opiekun: Joanna Szymura

 

Oddział Przedszkolny przy SP Stanowice

- Emilia Lasocka, l.5, opiekun: Urszula Kowalska

- Milena Kozik, l.6, opiekun: Urszula Kowalska

 

Oddział Przedszkolny przy SP Książnice

- Zuzanna Witkowska, l.7, opiekun: Krystyna Szulc

- Roksana Tokarz, l.5, opiekun: Krystyna Szulc

 
top_baner
do góry