Strona główna/Urząd/Aktualności/Przedszkolaki na Dniu Otwartym Oddziału Prewencji Policji

Przedszkolaki na Dniu Otwartym Oddziału Prewencji Policji

Aktualności 29 Maja 2013

24 maja w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach zorganizowano "Dzień Otwarty".
Pokazom sprzętu, wyposażenia i wyszkolenia przyglądały się dzieci i młodzież z szkół i przedszkoli woj. śląskiego. W tym - jako jedyne z naszego regionu-  grupy "WESOŁE SŁONIKI" i "KOTKI" z Przedszkola nr 10 w Czerwionce-Leszczynach.

Rozpoczęcie Dnia Otwartego Oddziału Prewencji Policji w Katowicach nastąpiło o godzinie 9.00 uroczystym powitaniem dzieci przez Komendanta Wojewódzkiego Policji, Dowódcę Oddziału Prewencji oraz jego zastępców.

 Następnie, na placu przed budynkiem policji odbył się pokaz działań pododdziałów zwartych policji w przypadku zakłócenia naruszonego porządku. Pododdział policji zaprezentował też jeden ze sposobów przywracania naruszonego porządku publicznego w środkach transportu publicznego (zachowanie pseudokibiców podczas jazdy w autobusie).

 Po pokazach dzieci w towarzystwie policjanta mogły przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi stanowiskami, gdzie mogli zobaczyć: sprzęt i wyposażenie Oddziału Antyterrorystycznego, sprzęt transportowy i wyposażenie specjalne Kompanii Prewencji, sprzęt transportowy i wyposażenie specjalne Kompanii Wzmocnienia, wyposażenie i umundurowanie specjalne Policji, Wojska i Sił Specjalnych, tresurę psów, sprzęt ochrony osobistej i uzbrojenia policjantów, łódź, czapki i naszywki policyjne oraz laboratorium kryminalistyczne.

Policjanci poinformowali dzieci o bezpiecznym wypoczynku nad wodą oraz o bezpiecznych wakacjach. Wielką atrakcją dla przedszkolaków było spotkanie ze Sznupkiem, pokaz sztuk walki i technik samoobrony oraz występ Orkiestry Reprezentacyjnej Garnizonu Śląskiego, która zaprezentowała swój bardzo bogaty repertuar muzyczny.

Na koniec dnia pełnego niecodziennych atrakcji dzieci zostały zaproszone na poczęstunek. 

"Wrażenia z wycieczki z pewnością zostaną na długo w pamięci uczestników" - podsumowuje dyrektor Przedszkola nr 10 Gabriela Grochla.

http://www.slaska.policja.gov.pl/wiadomosci/art17590,dzien-otwarty-w-oddziale-prewencji.html


top_baner
do góry