Strona główna/Urząd/Aktualności/Przedszkolaki i uczniowie powitali wiosnę

Przedszkolaki i uczniowie powitali wiosnę

Aktualności 23 Marca 2015

W miniony piątek w szkołach i przedszkolach na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny odbyły się liczne uroczystości z okazji pierwszego dnia wiosny. Było słonecznie, barwnie i wesoło.


Przedszkolaki do powitania wiosny przygotowywały się już od kilku dni. Wykonywały wiosenne prace, uczyły się piosenek i wierszy o tematyce wiosennej. Szczególne emocje towarzyszyły dzieciom podczas wykonywania marzanny i wiosennych gaików z kolorowej bibuły.


Przedszkole nr 10 powitało wiosnę barwnym korowodem. „Wszystkie przedszkolaki oraz personel przedszkola przeszły ulicami naszego miasta. Dominowały kolory wiosny: mieliśmy zielone i żółte balony, wielobarwne kwiaty oraz cudowne nakrycia głowy - przepiękne wianki, kapelusze, czapeczki i opaski. Dzieci śpiewały piosenki o pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny. Przed Urzędem Gminy spotkaliśmy się z burmistrzem Wiesławem Janiszewskim, który z zachwytem podziwiał nasz tradycyjny wiosenny korowód” - relacjonuje Gabriela Grochla, dyrektor Przedszkola nr 10. Po powrocie, w ogrodzie przedszkolnym przeprowadzono sąd nad złą zimą, a następnie dzieci szukały wiosennego gaiku i innych symboli nowej pory roku.

„To był dzień pełen radości. Mamy nadzieję, że wiosna nas słyszała i podaruje nam dużo słoneczka” - mówiły przedszkolaki.

Piękne i pomysłowe prace zdobią już sale i korytarze w Przedszkolu nr 8.

Tradycją na powitanie wiosny jest w tej placówce zdrowe warzywne śniadanie. Ogórki, sałata, szczypiorek – od zielonych przysmaków dzieci zaczynają pierwszy dzień wyczekiwanej wiosny.

Mali mieszkańcy gminy z chęcią wychodzą także na spacery i obserwują budzącą się do życia przyrodę. "Każda grupa ma w sali swój kącik przyrody, w którym rosną m.in. cebulka, fasolka, rzeżucha. Dzieci wykonały także specjalne kalendarze pogody. Taka zabawa pomaga w obserwacji zmieniających się pór roku i rozbudza w przedszkolakach zainteresowanie zjawiskami pogody. Codziennie, jedno z dzieci rysuje w odpowiednim polu kalendarza elementy graficzne, które opisują panującą za oknem aurę" – dodaje Monika Sobieska, dyrektor Przedszkola nr 1.

Pełne wrażeń powitanie wiosny przygotowano także w miniony piątek w Szkole Podstawowej w Stanowicach.

Zorganizowano szereg atrakcji – konkursy i zabawy dla dzieci, a także m.in. budzenie wiosny muzyką i śpiewem oraz wiosenny pokaz mody ekologicznej.


 

do góry