Strona główna/Urząd/Aktualności/Przedszkolaki dla swoich dziadków

Przedszkolaki dla swoich dziadków

Aktualności 1 Lutego 2017

W zimowy, mroźny styczeń wpisane są dni, które wzbudzają ogromne emocje –  to święto Babci i Dziadka. Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbyła się uroczystość pt. "Kochamy Babcię i Dziadka", którą zorganizowało Przedszkole nr 10. 

„Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Z ogromną przyjemnością postanowiliśmy więc przygotowywać dla nich moc niespodzianek” – wyjaśniała Gabriela Grochla, dyrektor Przedszkola nr 10.

Wszystkie grupy przeszklone zaprezentowały się na scenie CKE w pięknym i pełnym wzruszeń programie.

„Dzieci maja szansę zaprezentować się na profesjonalnej scenie, a ponieważ przygotowywaliśmy program w tajemnicy, dziadkowie będą z pewnością mile zaskoczeni”- dodała G. Grochla.

Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Nie zabrakło gromkiego „Sto lat”, które bardzo wzruszyło gości.  Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki oraz wspólne zabawy i tańce.

W wydarzeniu uczestniczyli także zaproszeni goście – Przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda, Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandra Chudzik, dyrektor MOK-u Mariola Czajkowska, Przewodnicząca Komisji oświaty, kultury i sportu Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Stefania Szyp.

 

do góry