Strona główna/Urząd/Aktualności/Przed nami final rozgrywek Ligi Gier Planszowych

Przed nami final rozgrywek Ligi Gier Planszowych

Aktualności 19 Czerwca 2017
Dobiega końca druga edycja rozgrywek Ligi Gier Planszowych. Przed nami pozostał finał rozgrywek, który planowany jest na 21 czerwca.

Od początku roku Stowarzyszenie Redukowania Bierności prowadzi Ligę Gier Planszowych, w ramach której odbywają się zajęcia i rozgrywki promujące postawy przedsiębiorcze. Do tegorocznej edycji rozgrywek zaproszone zostały Gimnazjum nr 2 w Leszczynach oraz Gimnazjum nr 4 w Czerwionce (Zespół Szkół nr 3). Młodzież wzięła udział w treningach oraz rozgrywkach, które pozwoliły wyłonić laureatów na poziomie szkół. 21 czerwca organizowany jest finał rozgrywek, w którym zmierzą się zwycięzcy rozgrywek szkolnych.

Liga Gier Planszowych to nazwa projektu, w ramach którego Stowarzyszenie promuje postawy i wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Idea gier pozwala zdobywać kompetencje w sposób aktywny, alternatywny wobec klasycznego procesu nauki. Każdego roku wybierane są ciekawe gry planszowe lub interakcyjne, które pozwalają atrakcyjnie ćwiczyć umiejętności z zakresu ekonomii, finansów, rynku oraz postawy, które określamy mianem przedsiębiorczych. Wszystko zamknięte w ramy gier, rozgrywek szkolnych i międzyszkolnych. Dotychczas wykorzystywane gry to m.in. Cashflow, Eurocash, Chłopska Szkoła Biznesu.

Liga Gier Planszowych obfituje w ambitną i zaangażowaną młodzież. Zwycięzców tegorocznej edycji poznamy już niebawem.
do góry