Strona główna/Urząd/Aktualności/Promujemy zdrowie. Certyfikat dla Czerwionki-Leszczyn

Promujemy zdrowie. Certyfikat dla Czerwionki-Leszczyn

Aktualności 6 Października 2010

Czerwionka-Leszczyny została uhonorowana Certyfikatem Gminy i Miasta Przyjaznego Szkole Promującej Zdrowie przyznawanego w ramach projektu Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie, którego koordynatorem w województwie śląskim jest przez Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach.

Po raz pierwszy w tym roku Metis uhonorował miasta i gminy szczególnie zaangażowane w propagowanie idei promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej oraz wspieranie szkół i placówek promujących zdrowie.

"Wyróżniamy samorządy lokalne, dla których - jako organów prowadzących - otrzymanie Certyfikatu Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie przez placówki jest potwierdzeniem wysokiej jakości pracy w obszarach wychowawczym, dydaktycznym i opiekuńczym. A przede wszystkim wyróżniamy miasta i gminy, którym bliska jest idea promocji zdrowia, które rozumieją jej wartość i ważność" -  napisano w uzasadnieniu nagrody.

Czerwionka-Leszczyny w swoich placówkach edukacyjnych prowadzi działania wychowawcze na rzecz promocji zdrowego stylu życia. Do jadłospisu szkół i przedszkoli jest także wprowadzana zdrowa żywność.

Certyfikat 2. stopnia Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie otrzymało także Przedszkole nr 7 w Czerwionce-Leszczynach. "Teraz przygotowujemy się do uzyskania certyfikatu ogólnopolskiego – wyjaśnia Bożena Kaszek, dyrektor Przedszkola. Staramy się uczyć dzieci zasad zdrowego odżywiania serwując im dania zgodne z wytycznymi Zakładu Żywienia Instytutu Matki i Dziecka. Organizujemy konkursy na najsmaczniejsza zdrową potrawę. Włączamy przedszkolaki w przygotowywanie zdrowych posiłków. I co bardzo ważne - kładziemy nacisk na aktywne spędzanie wolnego czasu. Do tego zachęcamy także rodziców naszych przedszkolaków."


Polecamy prezentację Promocja zdrowia przygotowaną przez Przedszkole nr 7 


(Rodzice lub prawni opiekunowie wyrazili zgodę na przetwarzanie wizerunku dzieci w materiałach informacyjno-promocyjnych).

Prezentacja

do góry