Strona główna/Urząd/Aktualności/Promowali kraj i gminę podczas karnawału w Nicei

Promowali kraj i gminę podczas karnawału w Nicei

Aktualności 4 Marca 2015

Formacja Taneczna Zygzak oraz Orkiestra Miejska Dębieńsko otrzymały prestiżowe zaproszenie do udziału w Karnawale w Nicei. Od 21 do 25 lutego artyści uczestniczyli w licznych korowodach i spektakularnych pokazach, reprezentując jako jedyne zespoły Polskę i zarazem Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny.


Karnawał w Nicei jest jednym z największych i najstarszych festiwali świata. Po raz pierwszy odbył się w XIII wieku. Trwające 2 tygodnie artystyczne widowisko zachwyca rozmachem, pomysłowością i różnorodnością.


Organizatorzy karnawału, urzeczeni prezentacją Formacji Tanecznej Zygzak, skierowali do jej przedstawicieli, a także do Orkiestry Miejskiej Dębieńsko, zaproszenie do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. - „To dla nas ogromne wyróżnienie i wielki zaszczyt. Tym bardziej, że nie braliśmy udziału w żadnym konkursie, którego nagrodą miał być udział w karnawale. Organizatorzy sami nas dostrzegli, wytypowali i zaprosili” - wyjaśnia Katarzyna Grzegorzek kierownik i choreograf Formacji Tanecznej Zygzak.

 

Przedstawiciele Czerwionki-Leszczyn otrzymali niepowtarzalną okazję do zaprezentowania się m.in. na słynnej Promenadzie Anglików. Zygzak i Orkiestra byli jedynymi polskimi artystami w trakcie tych pięciu dni i z dumą reprezentowali Polskę oraz naszą miejscowość.

 

Podczas karnawału codziennie odbywają się parady lalek, wiezionych na udekorowanych samochodach, parady kwiatowe, parady modeli i modelek, ubranych w barwne i egzotyczne stroje, a także koncerty, zabawy, konkursy, pokazy i występy różnorodnych zespołów, defilady, tańce i pokazy fajerwerków. Co roku na Lazurowe Wybrzeże przyjeżdżają setki tysięcy turystów, by móc podziwiać niezapomniane widowisko.

 

Wyjazd zespołów nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego, za które Katarzyna Grzegorzek, kierownik i choreograf Formacji Tanecznej Zygzak oraz Wojciech Pukowiec, dyrygent Orkiestry Miejskiej Dębieńsko w imieniu uczestników serdecznie dziękują:

Burmistrzowi Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz firmom:
Zower z Czerwionki-Leszczyn
Pytel ze Stanowic
Komart z Knurowa
O.K. Bank Spółdzielczy z Knurowa.

 

 

top_baner
do góry