Strona główna/Urząd/Aktualności/Promocja gminnych terenów inwestycyjnych

Promocja gminnych terenów inwestycyjnych

Aktualności 25 Maja 2010

Od 18 do 20 maja w Wiedniu trwały targi nieruchomości oraz terenów inwestycyjnych Real Vienna. 

Targi adresowane były do miast i regionów, deweloperów, pośredników handlu nieruchomościami, instytucji i firm finansujących budowę nieruchomości, dostawców usług, mediów specjalizujących się w problematyce nieruchomości. Czerwionka-Leszczyny po raz pierwszy prezentowała ofertę swoich terenów pod inwestycje na własnym stoisku.

Podczas targów przedstawiciele urzędu przeprowadzili szereg rozmów z przedstawicielami sektora biznesowego, a także reprezentantami regionów i miast europejskich. Nawiązano również korzystne relacje z przedstawicielami Ambasady Polskiej w Wiedniu oraz Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Austrii.

Wyjazd na targi to jedno z wielu działań zaplanowanych w ramach projektu "Czerwionka-Leszczyny – wymarzone miejsce dla Twoich inwestycji" współfinansowanego z Unii Europejskiej.

Międzynarodowej promocji terenów inwestycyjnych towarzyszy kampania telewizyjna, radiowa, prasowa oraz outodoorowa. Przedstawiciele urzędu prowadzą również szereg spotkań z potencjalnymi inwestorami. Jedno z nich odbyło się z inicjatywy burmistrza W. Janiszewskiego 24 maja w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wiceprezes KSSE Andrzej Zabiegliński otwierając spotkanie rekomendował Czerwionkę-Leszczyny jako jeden z samorządów, który chce się promować i wie jak profesjonalnie prowadzić działania na rzecz pozyskania inwestorów. Podkreślił dyspozycyjność, przejrzystość i efektywną współpracę UGiM z przedsiębiorcami.

Uznania dla działań podejmowanych przez pracowników urzędu nie kryl również uczestniczący w spotkaniu poseł Marek Krząkała: „W tej gminie wiedzą, że o sile państwa decyduje gospodarka. W Czerwionce-Leszczynach udało się stworzyć dobry klimat dla ożywienia gospodarczego”.

Burmistrz Wiesław Janiszewski zaprezentował szczegóły oferty inwestycyjnej gminy przedstawił również zgromadzonym gościom atuty Czerwionki-Leszczyn, odpowiadał także na zadawane przez zainteresowanych szczegółami pytania.

Obecny na spotkaniu wiceprezes NWR Karbonia Jerzy Klinowski podkreślił zaangażowanie gminy w proces uruchomienia nowej kopalni „Dębieńsko1”: „Raz w miesiącu odbywają się spotkania przedstawicieli koncernu oraz gminy. Cenię sobie bardzo tę stałą współpracę oraz aktywność i dyspozycyjność przedstawicieli gminy”.

Prezentacja terenów inwestycyjnych

top_baner
do góry