Strona główna/Urząd/Aktualności/Projekty międzynarodowe w zasięgu organizacji pozarządowych

Projekty międzynarodowe w zasięgu organizacji pozarządowych

Aktualności 4 Kwietnia 2016

Centrum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej zaprasza do uczestniczenia w spotkaniu doradczo-szkoleniowym dotyczącym programów grantowych umożliwiających realizację projektów międzynarodowych. Z programów ponadnarodowych korzystają nieliczne organizacje, jednak na co wskazują doświadczenia jest on w zasięgu wielu lokalnych stowarzyszeń i fundacji. W spotkaniu mogą wziąć udział również przedstawiciele szkół, którzy reprezentują placówki na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2016 r. o godz. 17:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Społecznej.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną takie programy jak: Europa dla Obywateli, Erasmus +, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki oraz Europejski Fundusz Społeczny (projekty z komponentem ponadnarodowym). W trakcie spotkania omówimy przygotowanie i realizację projektu międzynarodowego, zaczynając od procesu poszukiwania rzetelnego partnera zagranicznego, poprzez przygotowanie aplikacji i wyzwania związane z wdrożeniem projektu.

Spotkanie poprowadzi Anna Pomykoł – praktyk, koordynatorka i uczestniczka kilkudziesięciu projektów międzynarodowych finansowanych z różnych źródeł.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz odesłać go na adres  lub dostarczyć osobiście do biura w terminie do 19.04.2016 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator informuje, iż udział w szkoleniu wiąże się z konieczności podpisania formularza współpracy, który zostanie dostarczony (dla organizacji, które dotychczas nie wypełniały dokumentu) do uczestników po zakończeniu rekrutacji.

 

top_baner
do góry