Strona główna/Urząd/Aktualności/Program profilaktyczny diagnostyki osteoporozy

Program profilaktyczny diagnostyki osteoporozy

Aktualności 7 Sierpnia 2014

Osteoporoza to „cichy złodziej kości”, gdyż zwykle nie daje żadnych objawów. Dopiero złamanie powstałe w wyniku niewielkiego upadku dowodzi, że nasze kości osłabił proces chorobowy. Osteoporoza dotyka około 10% pań po 60 roku życia stąd bywa określana mianem epidemii. Z tego powodu warto poddać się badaniu by podjąć odpowiednio wcześnie skuteczne leczenie.

Bezpłatne badania można wykonać w Gabinecie Diagnostyki i Leczenia Osteoporozy w Gliwicach ul. Asnyka 11.

"Zapraszamy do uczestniczenia w bezpłatnym programie profilaktycznym. Zachęcam do badania panie po 60-tym roku życia, którym wykonamy badanie densytometryczne. Powinny to być osoby, które dotąd nie stosowały leków na osteoporozę" – informuje prof. dr hab. n. med. Wojciech Pluskiewicz. Wszystkie osoby, u których zostanie wykryta osteoporoza będą zaproszone do udziału w bezpłatnym programie terapii w ramach badania klinicznego pod warunkiem spełniania innych medycznych kryteriów kwalifikacji.

W celu uzyskania dodatkowych informacji oraz rejestracji należy dzwonić pod numer tel. 32/331-33-16 (od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 16.00).

 

 

do góry