Strona główna/Urząd/Aktualności/Prezydencja w kwiatach również w Czerwionce-Leszczynach

Prezydencja w kwiatach również w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 7 Lipca 2011

Nasza gmina włączyła się w akcję pt. "Prezydencja w kwiatach". W związku z objęciem przez Polskę przewodnictwa w Unii Europejskiej Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca do ozdabiania dziedzińców, skwerów, ogrodów roślinami nawiązującymi do barw polskich i unijnych.

Piękny dywan z logo polskiej prezydencji wykonany został także przez pracowników Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach.

Można go zobaczyć na skarpie przy skrzyżowaniu ulic Wolności i P. Furgoła.

Logo ma wymiary 6 m x 3,5 m a do jego wykonania użyto ponad 300 sadzonek kwiatowych. 

Żółtą strzałkę logotypu tworzą aksamitki żółte, czarną – drobny węgiel i ciemna odmiana rośliny alternatea, zieloną – alternatea zielona, niebieską – pięknie kwitnący żeniszek, pomarańczową – aksamitki kwitnące na pomarańczowo, czerwoną – begonia drobnokwiatowa.

Tło wysypane zostało białym kruszywem.

Nad przygotowaniem wyjątkowego dywanu z logo prezydencji przez cały dzień pracowały 3 osoby.

Jak podkreśla mistrz zieleni w ZDiSK-u Robert Bluszcz – wszystkie sadzonki pochodzą od dostawców z naszej gminy. - "Będziemy na bieżąco doglądać kwiatów – dodaje R. Bluszcz. Myślę, że do września rośliny się utrzymają i mieszkańcy będą mogli oglądać logo. Jesienią w tym miejscu wykonamy inną kompozycję kwiatową. Myślimy o napisie "Czerwionka", ale to wstępna propozycja. Z pewnością tak przygotowane miejsce nie zostanie zmarnowane i wykorzystamy je na stworzenie innej, ciekawej kompozycji kwiatowej". 

2 tygodnie temu ZDiSK ozdobił również donice znajdujące się przed siedzibą Urzędu Gminy i Miasta przy ul. Parkowej kompozycjami begonii drobnokwiatowej w kolorach białych i czerwonych.

O napisie „Leszczyny Stare” wykonanym przez ZDiSK można przeczytać tutaj:

http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=1174&cntnt01returnid=16

do góry