Strona główna/Urząd/Aktualności/Prezenty dla potrzebujących

Prezenty dla potrzebujących

Aktualności 16 Grudnia 2011
W środę w Przedszkolu im. Juliana Tuwima w Czerwionce-Leszczynach odbył się finał niezwykłej akcji charytatywnej "I ty możesz zostać świętym Mikołajem".

Aż 30 rodzin wskazanych we współpracy z pracownikami socjalnymi OPS-u otrzymało upominki ufundowane przez rodziców przedszkolaków oraz pracowników Przedszkola nr 10.

"Akcję organizujemy już po raz piaty – wyjaśnia Gabriela Grochla, dyrektor Przedszkola. - W połowie listopada zwróciliśmy się z prośbą do rodziców naszych przedszkolaków o przyniesienie używanych ubranek, zabawek, książeczek, artykułów papierniczych lub środków czystości. We współpracy z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej z dostarczonych przedmiotów kompletujemy paczki dla potrzebujących rodzin".

Rodzicie przedszkolaków z "dziesiątki" chętnie odpowiedzieli na prośbę organizatorów akcji i przez cały miesiąc przynosili prezenty.

Ile radości akcja sprawiła potrzebującym można było zobaczyć w środę podczas spotkania w Przedszkolu nr 10.

Organizatorzy zadbali także o stworzenie pięknej świątecznej atmosfery.

Każda rodzina otrzymała moc prezentów z rąk Mikołaja, który na tę okazję zawitał do przedszkola. Specjalnie dla wyjątkowych gości przedszkolaki przygotowały i pięknie zaprezentowały jasełka. Wszyscy uczestnicy spotkania zasiedli również do suto zastawionych świątecznych stołów.

"W ogromnych torbach znaleźliśmy pluszaki, piękne książeczki i ubranka - mówi pani Magda z Czerwionki, mama 4 letniej Klaudii i 2 letniego Michałka. - Upominki ucieszyły dzieci, ale mnie również. Co tu kryć – po prostu nie byłoby mnie stać kupić maluchom aż tylu pięknych rzeczy" – dodaje.
top_baner
do góry