Strona główna/Urząd/Aktualności/Premiera projektu multimedialno-muzycznego "Tam gdzie skarb Twój..."

Premiera projektu multimedialno-muzycznego "Tam gdzie skarb Twój..."

Aktualności 20 Listopada 2017

Już w najbliższą środę,  22 listopada o godzinie 14.00 odbędzie się internetowa premiera teledysku "Tam gdzie skarb Twój...".Teledysk  jest zwieńczeniem czwartej, ostatniej inicjatywy, realizowanej w ramach projektu "Inicjatywy na Familokach".

Film jest efektem działań związanych z realizacją czwartej inicjatywy, której autorem był Rafał Mutz – nauczyciel języka angielskiego oraz działacz i aktywista, który po godzinach w całości poświęca się swojej pasji - rapowi.

„Przy współpracy z mieszkańcami gminy oraz czerwieńskimi muzykami, stworzyliśmy film muzyczny, który przedstawi nowe oblicze osiedla robotniczego w Czerwionce. W filmie poruszyliśmy kwestie związane z śląskimi wartościami, lokalną historią i kulturą” – wyjaśnia R.Mutz.

W produkcji filmu zostały wykorzystane archiwalne zdjęcia, przedstawiające historyczną zabudowę osiedla z początku XX wieku. Podczas realizacji materiału filmowego posłużono się nowoczesnymi technikami audio-wizualnymi, natomiast aranż muzyczny został wzbogacony śpiewem, tekstem rapowanym oraz elementami recytacji.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017.

Zapowiedź teledysku:

 

 

do góry