Strona główna/Urząd/Aktualności/Premiera nowego filmu gimnazjalistów

Premiera nowego filmu gimnazjalistów

Aktualności 21 Czerwca 2010

W piątkowy wieczór mury Zespołu Szkół nr 3 w Czerwionce zamieniły się w sale kinową.

O godz. 18.00 rozpoczęła się długo wyczekiwana premiera znanego już z doniesień medialnych filmu "Mały książę na tropie złóż sukcesu w Czerwionce-Leszczynach".

Miłośnicy X Muzy przybyli licznie, aby zobaczyć najnowszą produkcję młodych filmowców z naszej gminy.

Wśród gości nie zabrakło również absolwentów szkoły, którzy brali udział w poprzednich filmach "Kleszcze" i "Na ratunek Bierawce" oraz wszystkich artystów amatorów a zarazem miłośników czerwieskiej ziemi.

Film został przyjęty gorącymi, entuzjastycznymi brawami. 

Jak podkreślała Małgorzata Pyszny, doradca metodyczny języka polskiego i opiekunka grupy filmowców, "Mały książę ..." to nie tylko produkt PR-owski, film zawiera ważne treści filozoficzne, na które chcieli zwrócić uwagę gimnazjaliści. "Mam nadzieję,że dostrzeżecie Państwo głębszy sens naszego filmu, bowiem nie tylko o promocję tu chodzi. Nasz film zawiera autentyczne myśli Małego Księcia, nad którymi warto się zastanowić" - powiedziała M. Pyszny. 

Wszyscy zaangażowani w powstawanie filmu otrzymali w piątek z rąk wiceburmistrza A. Raudnera, Przewodniczącego Rady M. Profaski oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 M. Marciniak pamiątkowe dyplomy oraz upominki związane z gminą.

Gimnazjaiści postanowili również wręczyć tego wieczoru specjalną nagrodę- spełnienie marzeń wszystkich filmowców- Oscara. Był to Oscar za całokształt twórczości filmowej w Gimnazjum nr 4, a nagrodzono nim Dawida Plizgę. Jak przypominali uczniowie, Dawid brawurowo zagrał postać Utopka czerwieńca, a w filmie "Mały książę.." wcielił się w francuskojęzyczną rolę Pilota.

Dla wszystkich przygotowano również słodką niespodziankę - tort z wizerunkiem Małego Księcia.

Wspomnienia, anegdoty i zdjęcia z planów filmowych wszystkich trzech produkcji wypełniły dalszy czas spotkania. "To był niezwykle udany wieczór filmowy z naszą gminą w roli głównej" - skomentowali uczestnicy.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

do góry