Strona główna/Urząd/Aktualności/Powstaną kolejne wielofunkcyjne boiska

Powstaną kolejne wielofunkcyjne boiska

Aktualności 5 Maja 2014
Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny pozyskała środki unijne na budow wielofunkcyjnego boiska sportowego w sołectwie Bełk.

W Czuchowie i Palowicach jeszcze w tym roku także powstaną nowoczesne boiska przyszkolne.

 

Dotacja na zadanie w Bełku w wysokości 173 250 zł stanowi 75% wartości inwestycji i pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Celem inwestycji jest wzrost atrakcyjności miejscowości Bełk poprzez udostępnienie mieszkańcom infrastruktury sportowej oraz rekreacyjnej.

 

Nowy obiekt powstanie przy Zespole Szkół nr 5 oraz budowanym przedszkolu. W ten sposób uda się stworzyć nowoczesną i komfortową infrastrukturę na potrzeby także najmłodszych mieszkańców sołectwa.

 

Boisko z poliuretanową nawierzchnią będzie mogło służyć grze w siatkówkę, piłkę ręczną czy nożną. Na terenie obiektu zostaną także zamontowane cztery obręcze do koszykówki. Zadanie wykonane zostanie jeszcze w tym roku.

 

Dwa nowe wielofunkcyjne przyszkolne obiekty sportowe, z puli gminnych środków, powstaną także w dzielnicy Czuchów oraz sołectwie Palowice. Wkrótce ogłoszone zostaną przetargi na realizację zadań, zgodnie z założeniami, realizacja inwestycji zakończy się jeszcze w tym roku.

do góry