Strona główna/Urząd/Aktualności/Powstała książka kucharska mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

Powstała książka kucharska mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

Aktualności 30 Września 2016

"Po Noszymu, czyli po ślonsku. Przepisy kulinarne mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny" to zestaw przepisów nadesłanych przez mieszkańcow. Na co dzień lub na specjalne okazje – wszystkie jednak są autorskie, gdyż w każdym domu wykonuje się je na swój własny sposób.

 

Publikazja zawiera 21 przepisów, a ich wyboru dokonała komisja konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy „Feniks” oraz restauracji działających na terenie gminy: „Biały Dom”, „Capitol”, „Kibic” i „Drach”.

 

"Przepisy zostały podzielone ze względu na rodzaj dań. Mamy więc przystawki, sałatki, zupy, dania główne oraz desery. W publikacji znajdziemy sposób na przygotowanie omasty z fandzoli, zielonych harynków, hekeli czy makówek. Ponadto każdy przepis jest podany w podwójnej wersji językowej, tj. w gwarze śląskiej oraz w języku literackim" – podkreślają organizatorzy projektu.

 

Książka jest bezpłatna. Będzie dostępna w miejscach użyteczności publicznej na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, tj. w bibliotekach, Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny i jednostkach organizacyjnych (OPS, MOK) oraz Centrum Organizacji Pozarządowych i Aktywności Spolecznych w Czerwionce-Leszczynach. Oprócz tego będzie dostępna w wersji elektronicznej w formacie PDF.

 

Projekt "Po Noszymu, czyli po ślonsku" realizowany jest przez Stowarzyszenie Pomocy "Feniks" we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach.

 

Zadanie współfinansowane jest z budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. 

do góry