Strona główna/Urząd/Aktualności/Powiatowy Urząd Pracy nagrodził pracodawców. ZGM w gronie wyróżnionych

Powiatowy Urząd Pracy nagrodził pracodawców. ZGM w gronie wyróżnionych

Aktualności 18 Listopada 2016

16 listopada 2016 r. w Sali  Konferencyjnej Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku odbyła się Konferencja „URZĄD PRACY-EDUKACJA-PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ – z myślą o wyzwaniach rynku pracy”. Podczas wydarzenia wręczone zostały nagrody dla pracodawców za długoletnią i efektywną współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Rybniku. W gronie laureatów jest Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Czerwionce-Leszczynach. Wyróżnienie i podziękowanie z rąk dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku Anny Michalczyk odebrał Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski wraz z dyrektorem ZGM-u Marianem Uherkiem.

 

Podczas zorganizowanego przedsięwzięcia zaprezentowane zostały usługi i formy wsparcia przedsiębiorczości przez Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku. Zaproszeni prelegenci, prof. UE dr hab. Izabela Ostoj z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz dr Katarzyna Nagel, pracownik naukowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, omówili tendencje i zmiany jakie zachodzą na rynku pracy województwa śląskiego. 

Uhonorowano także pracodawców za długoletnią i efektywną współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Rybniku. Uhonorowani zostali także dotacjobiorcy tworzący miejsca pracy dla innych bezrobotnych.

Wyróżnieni pracodawcy:

  1. Salon Fryzjerski Damsko-Męski Aniela Hrapiec

  2. Hurtownia Kajtuś Ireneusz Błaszczyk

  3. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Czerwionce–Leszczynach

  4. Zakład Rehabilitacji Relax Adam Zostawa Specjalistyczny Sklep Zaopatrzenia Medycznego

Wyróżnieni dotacjobiorcy:

  1. Protetyka Grzesiak Anna Grzesiak

  2. Firma Kosmetyczno-Szkoleniowa Magdalena Spendel Kosmetolog

 

„Zakład Gospodarki Mieszkaniowej funkcjonuje w Czerwionce-Leszczynach od 1 stycznia 2008 roku. Od tego czasu, dzięki współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, każdego roku do naszej jednostki przyjmujemy około 10 stażystów. Z wieloma osobami podpisaliśmy umowy o pracę. Bezrobotni, którzy odbywają u nas staż, mają szansę zdobyć nowe umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Zakład oferuje także z inne formy wspierania osób bezrobotnych – prace interwencyjne i roboty publiczne” - podsumowuje dyrektor ZGM Marian Uherek.Konferencja „URZĄD PRACY-EDUKACJA-PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ – z myślą o wyzwaniach rynku pracy” zgromadziła przedstawicieli środowisk naukowych, radnych miasta i powiatu rybnickiego, pracodawców, przedstawicieli samorządów i organizacji pozarządowych.

 

Fot. PUP Rybnik

top_baner
do góry