Strona główna/Urząd/Aktualności/Powiatowy Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich „Gwara Śląska na wesoło”

Powiatowy Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich „Gwara Śląska na wesoło”

Aktualności 6 Lutego 2018

28 stycznia w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbył się Powiatowy Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich „Gwara Śląska na wesoło”. Czerwionkę-Leszczyny reprezentowały w nim Koło Gospodyń Wiejskich z Dębieńska, zwyciężczynie gminnego etapu konkursu oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Czuchowa.

 

 

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 12 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Gminy Lyski, Gminy Gaszowice, Gminy Świerklany oraz Miasta Rybnika. W programie zatytułowanym „Za płotem u sąsiada” znalazły się scenki kabaretowe poświęcone tematowi sąsiedzkich relacji oraz piosenki związane z górnictwem. Nie zabrakło również tradycyjnego słodkiego poczęstunku – faworków upieczonych przez gospodynie. Wspaniałe występy wszystkich kół zagwarantowały zebranym kilka godzin śmiechu i doskonałej zabawy. W tym roku zwycięstwo przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich nr 2 z Jankowic. Podczas koncertu wystąpił również Kaszubski Zespół Ludowy oraz formacja taneczna Zygzak Plus.

 

 

To już XIII edycja konkursu, który od samych swych początków cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jego celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego i kulinarnego, integracja środowisk wiejskich, wymiana doświadczeń i umiejętności, a także promocja gmin i miast oraz prezentacja najcenniejszych wartości kultury ludowej śląska. Turniej ma także służyć zachowaniu tradycji, obrzędów i zwyczajów ludowych i przekazywanie ich młodym pokoleniom. Serdecznie gratulujemy gospodyniom z KGW Dębieńsko i KGW Czuchów za wspaniałe reprezentowanie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

 

 

Organizatorem powiatowej edycji konkursu „Gwara Śląska na wesoło” był Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Rybniku oraz Teatr Ziemi Rybnickiej.

do góry