Strona główna/Urząd/Aktualności/Powiatowe zmagania gospodyń. Bełk z nagrodą publiczności!

Powiatowe zmagania gospodyń. Bełk z nagrodą publiczności!

Aktualności 23 Stycznia 2012
14 stycznia w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbył się powiatowy turniej Kół Gospodyń Wiejskich pt. "Gwara śląska na wesoło".

To już siódma edycja doskonałej zabawy, którą wszystkim zgromadzonym gwarantują przedstawicielki kół. Również w tym roku na deskach rybnickiego teatru nie zabrakło doskonałych efektów pomysłowości, zaangażowania i oczywiście talentów aktorskich gospodyń.

W konkursie powiatowym wzięły udział KGW, które okazały się najlepsze w eliminacjach gminnych i miejskich, a więc koła gospodyń z Bełku, Gotartowic, Jejkowic, Pstrążnej, Szczerbic, Świerklan Górnych i żorskich Baranowic. 
Pierwsze miejsce zajęło KGW z Gotartowic. Ale przedstawicielki naszej gminy też mają powód do dumy i radości. Bełkowianki podbiły serca zgromadzonych w teatrze i to im przypadła cenna nagroda publiczności.

Każda z pań otrzymała też upominek ufundowany przez salon kosmetyczny, znajdujący się przy ulicy Wysokiej w Rybniku.

"Panie z koła bardzo cenią sobie docenienie ich efektów pracy – podkreśla Jolanta Szejka, sołtys Bełku. - Występ w Rybniku był dla nich sporym przeżyciem. Dokładały wszelkich starań, aby wypaść jak najlepiej. Prezentacja bełkowianek przerywana była wielokrotnie gromkimi brawami, to znaczy, że gospodynie doskonale poradziły sobie z tremą i zaprezentowały się znakomicie".

Przedstawicielki KGW z Bełku otrzymały także specjalną nagrodę Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, którą burmistrz Wiesław Janiszewski wręczył razem z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Bernardem Strzodą.
do góry