Strona główna/Urząd/Aktualności/Powiatowa Parada Jasełek

Powiatowa Parada Jasełek

Aktualności 16 Stycznia 2012

12 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach już po raz jedenasty odbyła się Powiatowa Parada Jasełek.

Pomysł zorganizowania parady zrodził się inicjatywy nauczycieli i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Stanowicach, a zaproszenie do udziału w turnieju jasełek przyjmują szkoły i przedszkola z całego powiatu.


Nie inaczej było w tym roku. Radość i nadzieję wypływającą z Bożego Narodzenia, w tradycyjnej, albo zupełnie niekonwencjonalnej formie przedstawiło piętnaście zespołów. 
"Ponad trzystu aktorów pojawiło się dziś na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury – podsumował Jacek Wowra, dyrektor Szkoły Podstawowej w Stanowicach. - Dziękujemy im za wspaniałe, pełne wzruszeń występy i wspólną zabawę".

Umiejętności młodych aktorów oceniało jury w składzie: Halina Chowaniec, Stefania Szyp i Anna Jędrzejak. 

W poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostali:

Przedszkola
pierwsze miejsce zajęło Przedszkole nr 1 w Leszczynach, drugie miejsce Przedszkole nr 6 w Czerwionce. Jurorzy nie przyznali trzeciego miejsca.
Szkoły podstawowe i gimnazja
wygrał Zespół Szkół Specjalnych w Leszczynach, drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół nr 5 w Bełku a trzecie ex equo zajęły Szkoła Podstawowa w Stanowicach i Zespół Szkół nr 1 w Leszczynach. 
Wyróżnienia specjalne otrzymali: 
grupowe za ogólny wyraz artystyczny: SP nr 4 w Czerwionce, SP w Palowicach, SP i Gimnazjum w Jejkowicach oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rybniku; 
Indywidualne wyróżnienia za śpiew i umiejętności aktorskie: Jonasz Chudzik, Daria Cyganowska, Wiktoria Marchewka, Damian Zasada oraz Adam Pawlucy.

do góry