Strona główna/Urząd/Aktualności/Poszukiwani lokalni bohaterowie

Poszukiwani lokalni bohaterowie

Aktualności 5 Września 2017

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego organizuje akcję "Śląskie - tu działamy. Lokalni bohaterowie inspirują". Poszukiwani są lokalni bohaterowie, którzy swoją aktywność społeczną realizują na terenie naszego województwa - ludzie, którzy mają odwagę zmieniać ulicę, dzielnicę, miasto.

Narzędziem społecznej zmiany zawsze jest człowiek, jego potrzeby, empatia, uważność i wrażliwość ale przede wszystkim chęć. Lokalnym bohaterom chce się pracować dla społeczności, w której żyją, są konsekwentni i działają z pełną świadomością i odpowiedzialnością - za innych i za siebie.

„Takich rzetelnych, zaangażowanych w pracę na rzecz rozwoju społeczności lokalnej właśnie poszukujemy - mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. - Chcemy ich przedstawić wszystkim mieszkańcom naszego województwa, zainspirować do zmian. Pokazać liderów wspólnot, którzy konsekwentnie zmieniają świat, podkreślając wartość i znaczenie więzi wspólnotowych. Nie narzekają, robią swoje".

Do 10 września 2017 r. propozycje lokalnych bohaterów należy zgłaszać do organizatorów akcji za pomocą formularza dostępnego na stronie turozmawiamy.slaskie.pl.  Zostanie z nich wyłonionych kilkanaście osób, z którymi Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przygotuje wywiady, filmy oraz wystawę, by ich wiedza, doświadczenie i umiejętności dostępne były online dla wszystkich. Aby dzielili się dobrem jeszcze szerzej. To oni swoją twarzą, imieniem i nazwiskiem, a przede wszystkim rękoma udowadniają, że ze wspólnej pracy wynikają piękne i mądre rzeczy, które inspirują.

Regulamin akcji „Śląskie. Tu działamy. Lokalni Bohaterowie inspirują" oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: http://turozmawiamy.slaskie.pl/content/wez-udzial-w-akcji-lokalni-bohaterowie-inspiruja#show

 

do góry