Strona główna/Urząd/Aktualności/Pomysły na lato w Czerwionce-Leszczynach

Pomysły na lato w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 22 Lipca 2011

Czy w czasie deszczu dzieci się nudzą? Oczywiście, że nie! Miejski Ośrodek Kultury przygotował na czas wakacji szereg atrakcji dla maluchów. Warto z nich skorzystać!

"Przygotowaliśmy ofertę na pełne dwa miesiące – mówi Mariola Czajkowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach. Wakacje z MOK - iem rozpoczęliśmy już pod koniec czerwca zapraszając najmłodszych na bezpłatne seanse filmowe".

"Wakacyjne kino MOK 2011" to aż osiemnaście projekcji. W repertuarze uwielbiani przez najmłodszych bohaterowie – Scoby doo, Guliwer, Harry Potter, Miś Yogi i Myszka Minnie. Na spotkania dla miłośników bajek na dużym ekranie zapraszamy w każdy wtorek i czwartek o godz. 10.00. Wstęp wolny.

W środy i piątki od godz. 10.00 do 13.00 zorganizowano gry i zabawy pt. "Baw się razem z nami". - "Przygotowaliśmy zagadki, kalambury, quizy, krzyżówki, zajęcia plastyczne, a także zabawy ruchowe – jest taniec na wesoło, bawimy się z piłkami, skakankami, chustą animacyjną" – wyjaśnia prowadząca zajęcia Agnieszka Połednik. 

"Gry i zabawy cieszą się dużym zainteresowaniem. Nawet podczas upałów w zajęciach uczestniczyło kilkanaścioro dzieci" – dodaje M. Czajkowska. 

Wśród uczestników dzisiejszych zabaw znaleźli się najmłodsi mieszkańcy Czerwionki, Stanowic, Przegędzy a nawet Rybnika. 

Warto także sprawdzić ofertę placówek MOK -u w dzielnicach i sołectwach. Dom Kultury w Leszczynach proponuje warsztaty muzyczne i taneczne, grę w tenisa stołowego i szachy. Zaprasza też do udziału w wycieczkach. W Stanowicach na maluchów czekają zajęcia plastyczne, gry i zabawy, a nawet spotkania z Unią Europejską na wesoło.

Klub Kultury w Bełku zachęca do udziału w odkrywaniu najbliższej okolicy. "Proponujemy także "Letnie ringo", poranki filmowe, oraz gry i zabawy edukacyjne" - dodaje jeden z prowadzących zajęcia - Leszek Szejka.

W Szczejkowickim WDK czeka kawiarenka internetowa. Przygotowano także gry i zabawy, zajęcia plastyczne oraz wycieczki rowerowe.

W sierpniu w Palowicach najmłodsi będą mogli uczestniczyć w wycieczkach do stadniny koni, grach i zabawach ruchowych na powietrzu, a nawet wspólnie grillować w altance leśnej. Dębieńsko zaprasza na zajęcia plastyczne w plenerze, Czuchów proponuje gry zręcznościowe, bilard i piłkarzyki.

"W sierpniu poza warsztatami plastycznymi, muzycznymi i teatralnymi przygotowaliśmy nowy, oryginalny cykl spotkań z kulturą Francji. Oczywiście, nie może zabraknąć zajęć poświęconych sztuce Japonii – w tym się specjalizujemy, a warsztaty te cieszą się stale ogromną popularnością. Zapraszamy także na wycieczki. Ofertę wyjazdów przygotowaliśmy pod kątem spotkań z kulturą. Będziemy więc zachęcać do zwiedzania. Odwiedzimy muzeum i Zamek Piastowski w Raciborzu, Muzeum Energetyki w Łaziskach, zwiedzimy Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej i wiele innych atrakcyjnych miejsc" - zachęca M.Czajkowska.

Szczegóły wakacyjnej oferty MOK-u na stronie www.mokcl.pl 
oraz na plakacie.

do góry