Strona główna/Urząd/Aktualności/Pomoc dla hospicjum w Zambii

Pomoc dla hospicjum w Zambii

Aktualności 17 Października 2013
 

 

15 października zakończyła się akcja pn. "Podziel się zabawką". Do zainicjowanej w naszej gminie zbiórki upominków, ubrań i produktów żywnościowych dla dzieci z hospicjum w Zambii dołączyło wiele placówek oświatowych.„Odpowiedź darczyńców na ten apel przerosła nasze oczekiwania. Zostaliśmy zasypani darami przyniesionymi przez przedszkolaków, rodziców, opiekunów, osoby anonimowe z naszej gminy” - mówi Gabriela Grochla, dyrektor Przedszkola nr 10. Do akcji przyłączyła się także Placówka Wsparcia Dziennego oraz Przedszkole Nr 7 w Czerwionce-Leszczynach. Trudne warunki życia małych kolegów z Afryki zachęciły do niesienia pomocy także najmłodszych mieszkańców Dębieńska i ich rodziców.

„Obok zabawek udało nam się zebrać: artykuły szkolne, ubranka, kaszki dla niemowląt, środki higieniczne i całe mnóstwo słodyczy” - mówi dyrektor Przedszkola nr 8 Ewa Zaremba.

„Przyniesione dary: cudowne zabawki, artykuły papiernicze, żywnościowe, higieniczne, przepiękne ubranka dla niemowląt i dzieci starszych, a także bardzo dużo niezbędnych rzeczy z pewnością sprawią dzieciom w Zambii bardzo miłą niespodziankę” - dodaje G. Grochla.

Siostry Boromeuszki prowadzące hospicjum przygotują z tych darów dla dzieci prezenty na Święta Bożego Narodzenia.

Po zakończeniu zbiórki w Przedszkolu nr 10, personel razem z dziećmi pakował przyniesione upominki do ogromnych kartonowych pudeł. Paczki wysłane zostaną do Zambii.

„Spakowaliśmy aż 8 paczek 20 kg. Zwróciliśmy się do rodziców o wsparcie finansowe na opłaty związane z wysłaniem przesyłek. I znowu zostaliśmy bardzo miło zaskoczeni ofiarnością” - podkreśla G. Grochla.

Koszt wysłania jednej paczki wynosi około 200 zł. Do wsparcia finansowego przyłączył się także cały personel przedszkola.Zaangażowane w akcję „Podziel się zabawką” placówki serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom za ofiarność.do góry