Strona główna/Urząd/Aktualności/Pomoc dla bezdomnych i wymagających wsparcia w okresie zimowym

Pomoc dla bezdomnych i wymagających wsparcia w okresie zimowym

Aktualności 5 Stycznia 2015

 

Okres zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych i ubogich. Informację o możliwościach pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia można uzyskać dzwoniąc na całodobowy bezpłatny numer 800 100 022. Gmina uruchomiła także interwencyjne procedury pomocowe wobec osób bezdomnych, które w sposób szczególny wymagają wsparcia.

 

 

Dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii (połączenia bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych), do 31 marca 2015 roku można uzyskać informację o pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Infolinia działa codziennie przez cała dobę i obejmuje swym zasięgiem teren województwa śląskiego.

Prowadzony jest rejestr zgłoszeń. Obsługa infolinii udziela głównie informacji o pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia - o lokalizacji schronisk i noclegowni  oraz ośrodków wsparcia doraźnego (jadłodajni, ogrzewalni) dla osób bezdomnych, położonych najbliżej miejsca pobytu osoby będącej w potrzebie.

 

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Straży Miejskiej stale patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne lub potrzebujące pomocy. Odwiedzają ogródki działkowe, lasy, altany. Bywa, że osoby bezdomne szukają schronienia także w pustostanach.

Od 12 stycznia sezonowe jadłodajnie na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wydawać będą także ciepłe posiłki dla bezdomnych i najuboższych. Ta bezpłatna forma wsparcia udzielona zostanie po przeprowadzeniu rodzinnego wywiadu środowiskowego przez pracowników socjalnych. 


Apelujemy do mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny o informowanie Straży Miejskiej, Policji lub Ośrodka Pomocy Społecznej o miejscach, w których przebywają bezdomni, bądź osoby nieporadne życiowo. Poniżej podajemy niezbędne dane kontaktowe:OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ 
Czerwionka, ul. 3 Maja 36b
tel. 32 43-12-039

KOMISARIAT POLICJI
Czerwionka, ul. 3 Maja 40
tel. 32 43-91-710, 997
służby ratownicze 112

STRAŻ MIEJSKA
Czerwionka, ul. Doktora Rostka 7
tel. 32 43-11-928, 986.

 

top_baner
do góry