Strona główna/Urząd/Aktualności/Polska zwycięża Euro 2012!

Polska zwycięża Euro 2012!

Aktualności 17 Maja 2012

9 drużyn reprezentujących kraje Europy, skupieni sędziowie, zagrzewająca do rywalizacji publiczność, mnóstwo emocji towarzyszących zdobyciu pucharów i medali. A na koniec zwycięstwo reprezentacji Polski! Oto przebieg rozgrywek Euro 2012... w Czerwionce-Leszczynach.

16 maja w hali sportowej w Zespole Szkół odbyło się "Nasze Euro przedszkolaków". Organizatorem wydarzenia było przedszkole nr 7 z dzielnicy Czuchów.

"Do udziału w turnieju piłki nożnej zgłosiło się 9 placówek z terenu gminy, w których rozegrane zostały mecze kwalifikacyjne. Obecne podczas rozgrywek przedszkola, reprezentowały państwa, które zwyciężyły w kwalifikacjach i dostały się do naszego "minieuro" - wyjaśniała Bożena Kaszek, dyrektor Przedszkola nr 7.

W turnieju zmierzyły się więc:

Przedszkole nr 1 - Czechy
Przedszkole nr 3 – Polska
Przedszkole nr 6 - Niemcy
Przedszkole nr 7 - Portugalia
Przedszkole z Bełku – Anglia
Przedszkole nr 8 – Hiszpania
Przedszkole nr 10 – Włochy
Przedszkole nr 11 – Ukraina
oddział przedszkolny ze Stanowic – Francja

Nad poprawnością rozgrywek czuwali sędziowie: Marcin Koczy i Mariusz Gorzawski.

"Dzisiejszy turniej to wspaniała rozgrzewka przed emocjami, które już od 8 czerwca będą nam towarzyszyć. Atmosfera sportowej rywalizacji łączy się u nas z zabawą – to znakomity sposób na promocję sportu wśród najmłodszych" - komentował burmistrzWiesław Janiszewski. 

Jak można było się przekonać podczas zorganizowanego turnieju - dzieci interesują się mistrzostwami Euro, uwielbiają piłkę nożną i walczą z ogromnym zaangażowaniem.

Królem strzelców został Dawid Kamiński z Przedszkola nr 3 – sześciolatek, który zdobył aż 12 goli dla swojej drużyny. 

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali z rąk burmistrza W. Janiszewskiego oraz Arkadiusza Adamczyka, przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu medale. Kapitanom drużyn wręczono dyplomy i piłki z logo Czerwionki-Leszczyn. Zwycięskie reprezentacje : P nr 6 – Niemcy (III miejsce), P nr 7 – Portugalia (II miejsce) oraz P nr 3 – Polska (I miejsce) otrzymały także puchary.

Małym piłkarzom kibicowali rodzice, dziadkowie, wychowawcy, dyrektorzy przedszkoli, a także zaproszeni goście: wicestarosta Powiatu Rybnickiego A.Chudzik, przewodniczący Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach M. Profaska, kierownik referatu oświaty, promocji, kultury i zdrowia G. Potysz, naczelnik wydziału edukacji UGiM w Czerwionce-Leszczynach I. Flajszok.

do góry