Strona główna/Urząd/Aktualności/Pokaz ratownictwa medycznego

Pokaz ratownictwa medycznego

Aktualności 6 Listopada 2017

W czwartek, 26 października, w pasie drogowym ulicy Mickiewicza w Czerwionce Stowarzyszenie Pomocy „Feniks” zorganizowało pokaz ratownictwa medycznego z udziałem karetki oraz straży pożarnej.

Zainscenizowano symulację potrącenia na pasach, przyjazd karetki na sygnale oraz pokaz akcji ratowniczej. W pokazie wzięli również udział strażacy, którzy zgromadzonym dzieciom oraz młodzieży zademonstrowali m.in. rozcinanie samochodu. Wszystko zostało opatrzone komentarzem ratowników medycznych oraz strażaków - tak aby uczestnicy wynieśli z pokazu jak najwięcej informacji, które mogą okazać się przydatne w codziennym życiu.

W pokazie uczestniczyły przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej oraz szkoły ponadgimnazjalnej wraz z opiekunami, a także mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn.

Organizatorzy dziękują Zarządowi Dróg i Służby Komunalne w Czerwionce-Leszczynach za umożliwienie zorganizowania pokazu oraz Straży Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach za zabezpieczenie wydarzenia.

Pokaz ratownictwa medycznego odbył się w ramach projektu "Pierwsza pomoc - Tak! Potrafię!", który realizowany jest w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie ratownictwa i ochrony ludności w 2017 roku.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

top_baner
do góry